Vážné seznámení online, přehled seznamek, poradna

Autoř recenze: Lucie Fisher a Milan Dostál

Poslední aktualizace stránky: 21. 06. 2019

Top 3 seznamky pro vážné seznámení

Nedaří se vám v reálném světě nalézt partnera, s nímž byste si rozuměli a který by vyhovoval vašim nárokům? Zkuste to online. Zaregistrujte se do některé z internetových seznamek, které vám předloží mnoho profilů vhodných partnerů, a dokonce porovnají vaši vzájemnou vztahovou kompatibilitu. Který portál ale vybrat, když je jich jen na českém internetu nepřeberné množství? Od toho jsme tady my. Připravili jsme pro vás výběr toho nejlepšího, co lze ve vlnách českého internetu nalézt. Vyberte si například některou z našeho Top 3 seznamek pro vážné seznámení a začněte hledat svého vysněného partnera již dnes.

profile image

Academic Singles

Seznamka pro vážný vztah 25+

Prémiová seznamka na úrovni nejen pro vysokoškolsky vzdělané.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
24k+

Uživatelů

25+

ideální věk

Nezávazný vztah

doporučujeme

profile image

Singles 50

Seznamka pro vážný vztah 40+

Exkluzivní seznamka pro nezadané ve věku nad 40 let.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
256k+

Uživatelů

40+

ideální věk

Nezávazný vztah

doporučujeme

profile image

eDarling

Seznamka pro vážný vztah 22+

Nejlepší online seznamka pro náročné na českém internetu.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
450k+

Uživatelů

22+

ideální věk

Nezávazný vztah

doporučujeme

Srovnání nejlepších flirt seznamek podle kritérií

Seznamka Naše hodnocení Shrnutí Členství od Registrace
Academic Singles Academic Singles
Doporučujeme

  • Intuitivní a graficky přívětivé uživatelské rozhraní.
  • Jednoduchý proces registrace.
  • Osobnostní test a metoda pro vyhodnocování profilů založená na vědeckém základě.
149.00 Kč Přejít na registraci
Singles 50 Singles 50
Doporučujeme

  • Doporučení vhodných partnerů založené na vědecké metodě.
  • Portál se zaměřuje výhradně na vážná seznámení osob starších 40ti let.
  • Uživatelská základna není příliš rozsáhlá, zato je však plná kvalitních kontaktů.
149.00 Kč Přejít na registraci
eDarling eDarling
  • Součástí registrace je osobnostní dotazník, na jehož základě server uživatelům doporučuje vhodné partnery.
  • Věkový průměr uživatelů portálu eDarling.cz se pohybuje mezi 30 a 50 lety.
  • Bonusem je vyvážený poměr uživatelů obou pohlaví.
349.00 Kč Přejít na registraci

Vážný vztah a ostych ze seznamek

Většina lidí trpí předsudky a strachem, který jim brání pokusit se nalézt partnera prostřednictvím online světa. Ten je však pro seznamování ideální, protože umožňuje rychlou filtraci uživatelů v souladu se zadanými parametry. Není tak nutné trávit čas komunikací a poznáváním lidí, u kterých se později ukáže, že pro vztah s vámi nejsou vhodní. Z těchto důvodů patří seznamování přes internet k nejefektivnějším způsobům, jak nalézt ideální protějšek.

Nejsnazším způsobem, jak zvýšit vaše šance na nalezení dlouhodobého vztahu přes internet je registrace na některé z internetových seznamek. Ty ve většině případech nabízí i vyplnění psychologického dotazníku, na základě, něhož vám jsou schopny doporučit profily uživatelů, s nimiž byste si mohli rozumět. Potom už záleží je na vás, zda převezmete iniciativu a tyto konkrétní lidi oslovíte či jen budete vyčkávat, zda si někdo všimne vás. Na těchto typech portálů se ale jednoznačně aktivita vyplácí.

Již dávno neplatí, že po internetu se seznamují pouze zoufalci a pochybná individua, která při běžném kontaktu budí hrůzu či odpor. V době prudkého rozmachu sociálních sítí a obecného přemístění většiny lidské komunikace do virtuálního prostředí, se hledání partnera na internetu stává vcelku běžnou záležitostí.

Vážný vztah přes internet hledají lidé různých věkových i společenských kategorií, kteří chtějí skoncovat se svojí samotou. Obvykle se jedná o ostýchavější jedince, kteří mají problém oslovit sympatického člověka v baru či na ulici. Jejich cílem je ve většině případů spokojený život v páru či snaha o založení rodiny. Abyste se vyhnuli zklamání, počítejte s tím, že ne vždy odpovídá profil uživatele skutečnosti. Mnozí o sobě rádi zveřejňují věci, které nejsou pravda. Často jste pak při setkání s nimi zklamáni, protože jste očekávali úplně jiného člověka. Berte tedy hledání partnera přes internet jako příležitost, jak potkat zajímavé lidi a rozšířit si obzory. Pokud si navíc s některým z uživatelů webových portálů sednete v životních názorech a přeskočí mezi vámi jiskra, berte to jako bonus a rozhodně to nepovažujte za samozřejmost. Stejně jako při hledání partnera naživo.

Jak poznat, že randění, které provozujete přerůstá do vážného vztahu? Někdy se ani nenadějete a partner vám nabízí společné bydlení. V některých případech je však postup pozvolnější a je dobré si všímat některých signálů ukazujících na to, že to s vámi protistrana myslí vážně. A kterých znamení byste si měli všímat? Partner, který s vámi počítá, plánuje společnou budoucnost. To se netýká jen výletů a obrážení společenských akcí, ale především rodiny a přátel. Plánuje s vámi nový protějšek navštívit svatbu své sestřenice? Pak asi přemýšlí o té s vámi. Zve vás na oslavu narozenin své sestry? Slavil by s vámi rád i ty vaše. Znamení, která vás utvrdí v tom, že váš vztah je již vážný, je celá řada. Snažte se je zpozorovat a správně vyhodnotit.

Nejen mezi starší generací převládá názor, že hledání partnera na internetu je něco nepatřičného. Přitom k tomuto kroku v určité životní situaci přistoupí většina z nás. Proto se nebojte dát veřejně najevo, že se svojí samotou již chcete skoncovat a registrovat se na některý z online portálů zaměřených na hledání vážného vztahu. Odměnou vám může být nejen nalezení celé řady přátel, s nimiž můžete sdílet své životní hodnoty, ale také ideálního životního partnera, o něhož se budete moci opřít.

Chcete vážný vztah a hledáte ho online? Musíte dodržovat tato pravidla:

Vážný dlouhodobý vztah vyžaduje dodržování jistých pravidel. Mezi ně patří mimo jiné pravdomluvnost, upřímnost, trpělivost, ale i dostatek času na partnera a tolerování jeho slabostí. Pokud si jste jistit, že jste tohoto všeho schopni, začněte s hledáním vhodného protějšku. Počítejte s tím, že vše, co od svého budoucího partnera očekáváte, mu budete muset být schopni i dát. Proto si na svém profilu na online portálech nevymýšlejte a nabízejte nezkreslenou realitu, tedy sebe.

Jak říká staré přísloví, první dojem uděláte pouze jednou. Jistě budete mít příležitost ho později napravit, ale bude vás to stát spoustu úsilí a výsledek bude vždy nejistý. Dejte si proto se svým profilem práci a dotáhněte ho k dokonalosti. Poskytněte prostřednictvím něho ostatním uživatelům podstatné informace, které si myslíte, že vám v jejich očích pomohou k pozitivnímu hodnocení. Celou snahu podtrhněte opravdu kvalitními fotografiemi. Pokud nemáte dobré snímky ze života, nechte si udělat profesionální fotku. Investovat do vaší prezentace, která vám má najít ideální životní protějšek se přece vyplatí.

Při prvním rozhovoru rozhodně není na místě probírat detaily předchozích vztahů, vyhlídky do budoucna či počet dětí. Zaměřte se na příjemnou a nezávaznou konverzaci, která vám umožní toho druhého trochu více poznat, ale nebude se týkat komplikovaných témat. Začít můžete například s probíráním koníčků a všeho co toho druhého baví, probrat se dá i oblíbené jídlo a pití a vše, co činí lidi šťastnými. Chcete malý tip? Zeptejte se na předchozí dovolenou. Lidé se vždy rádi rozhovoří o příjemných událostech svého života.

Přestože muži u svého protějšku ocení především ženskost a křehkost, mají rádi i zdravě sebevědomé ženy, které se nebojí udělat ve vztahu první krok. Od dob našich babiček se mnohé změnilo a dnes již není považováno za nepatřičné, pokud dáma osloví sympatického muže jako první. Někteří muži to dokonce vyhledávají. Takže dámy, odhoďte ostych a směle do toho. A jakým způsobem oslovení zajímavý protějšek určitě zaujmete? Při prvním kontaktu není na místě vylévání srdce a sdělování intimních detailů. Bohatě postačí, když si všimnete nějakého zajímavého detailu na jeho profilu a zeptáte se na něj nebo mu jednoduše sdělíte, že vás zaujal a další iniciativu necháte na něm.

Dámy posuzují muže podle míry bezpečí a opory, kterou jsou schopni jim dát. Myslete na to, při oslovování neznámé ženy a již při prvním kontaktu se snažte působit sebevědomě a důvěryhodně, aby měla pocit, že své detailní informace sděluje tomu pravému. Většina žen také ocení galantní přístup, a ne příliš velký objem otázek pokládaných při prvním oslovení. Ideálním způsobem, jak poprvé kontaktovat neznámou ženu, je nezávazný dotaz na některou z informací uvedenou na jejím profilu či poznámka a pozitivní ohodnocení některé z informací, kterou o sobě poskytla.

Cílem první virtuální konverzace mezi dvěma neznámými lidmi je především snaha, co nejlépe druhou stranu poznat. Není ale potřeba ihned zjišťovat, kolik měla sexuálních partnerů či jako polohu má nejraději. Při prvním kontaktu buďte nad věcí a snažte se konverzaci udržet v nezávazné rovině. Probírejte oblíbenou hudbu, filmy, jídlo, koníčky. Snažte se o člověku na druhé straně zjistit co nejvíce. Jde vám přece o jeho osobnost a o posouzení toho, zda právě s tímto uživatelem budete schopni navázat dlouhodobý vztah. Pro tento účel jsou informace o minulosti nepodstatné. Piště si tedy především o tom, co vás oba zajímá a snažte se najít společné téma, koníček, který byste mohli sdílet.

Porovnání parametrů nejlepších online seznamek

Parametr Academic Singles Singles 50 eDarling
Naše hodnocení
Cena členství od 149.00 Kč 149.00 Kč 349.00 Kč
Placené členství Ano Ano Ano
Automatické prodloužení členství Ano Ano Ano
Výhody premium členství Jasně viditelné fotografie
Kdo je právě online
Přijímání a odesílání zpráv
Rychlé procházení profilů
Rychlé procházení profilů
Čtení a odesílání zpráv
Jasně viditelné fotografie
Přidání kontaktů k oblíbeným
Neomezená komunikace
Prohlížení fotografií uživatelů
Přehled o návštěvách profilů
Potvrzení o přečtených zprávách
Vědecká metoda seznamování Ano Ano Ano
Manuální schvalování profilů Ano Ano Ano
Veřejné profily Ne Ne Ne
Počet uživatelů 24k+ 256k+ 450k+
Partnerský vztah Svobodní Svobodní Svobodní
Mobilní aplikace Ano Ano Ano
Zákaznická podpora Online Online Online
Registrace Registrace Registrace Registrace

Jste připraveni na vážný vztah?

Základem dlouhodobého vztahu je především vzájemná důvěra a otevřenost jednoho vůči druhému. Jestliže si stále někde vzadu v hlavě řešíte předchozí neuzavřené vztahy, dejte raději přednost hledání nových přátel než dlouhodobého partnera. Před vstupem do nového vztahu byste si měli ujasnit, zda jste opravdu schopni otevřít se partnerovi a sdílet s ním svůj život se vším, co přijde. Bez intrik, lží a podvodů.

Dlouhodobý vztah předpokládá především vzájemnou odpovědnost. Měli byste umět vyjít partnerovi v případě potřeby vstříc a podržet ho v náročných situacích. To samé však můžete očekávat i od druhé strany. Dlouhodobý vážný vztah je především o kompromisu. Nemůžete si již bezohledně dělat, co chcete, ale musíte počítat s tím, že i druhá strana se bude hlásit o svá práva. Jste-li na toto vše připraven a chcete-li do vážného vztahu vstoupit, bude vám odměnou vzájemná opora, respekt a zázemí, které si s partnerem vzájemně budete vytvářet.

Před tím, než se pustíte do hledání vážného vztahu si upřímně odpovězte, zda si na něj již připadáte zralí. Měli jste již dostatečný počet sexuálních partnerů? Vyzkoušeli jste vše, co svobodný život nabízel? Jste připraveni na to, že mohou přijít i děti, které budou vyžadovat vaši péči? Zvládnete se společně s partnerem postarat o domácnost a vytvořit zázemí pro rodinu? Jakmile si na všechny tyto otázky odpovíte kladně, nemusíte se obávat vstupu do partnerského života. Váháte-li byť jen u jedné, zastavte se, zvolněte tempo a přemýšlejte raději ještě chvíli nad tím, co vlastně od života očekáváte.

V případě hledání dlouhodobého partnera by vám nemělo jít pouze o sex. Ten je sice i v dlouhodobém vztahu velice podstatný, ale je považován spíše za jeho koření. Jestliže chcete nalézt spřízněnou duši, s níž strávíte celý život či alespoň několik let, zaměřte se raději na společné zájmy, náhled na život, obecný světonázor a plány do budoucna. Alespoň v základních postojích k životu byste se měli shodnout. Pokud tedy například chcete mít v budoucnu rodinu, neměli byste randit se zapřisáhlým odpůrcem dětí.

První fáze vážného vztahu

V prvních okamžicích dlouhodobého vztahu je dobré být zdrženlivý a opatrný. Druhého člověka je potřeba důkladně poznat, než se mu otevřete. Musíte zjistit, co máte společného a na tom stavět. Rozhodně neuspěchejte první sex a nesnažte se v této oblasti tlačit na pilu. Mnoho lidí, zejména žen, potřebuje nový protějšek nejprve důkladně poznat, než s ním prožije vášnivou noc.

Jestliže hledáte partnera pro život, musíte mít otevřené oči a dívat se všude kolem sebe. Možná potkáte zajímavé lidi, které byste rádi oslovili, ale něco vám říká, že byste se ztrapnili. Zapomeňte na všechny tyto negativní našeptávače. Pokud to nezkusíte, budete si to možná do konce života vyčítat.

Cílem prvních schůzek s neznámým člověkem, který je vám sympatický, by měla být především snaha ho lépe poznat. Zajděte tedy do vaší oblíbené restaurace nebo kavárny, nechte se na oplátku zavést na jeho či její oblíbená místa a snažte se nalézt společnou notu. Na sex je v tomto případě času dost. Pokud vás přesto protějšek přitahuje, klidně mu to nějakým mírnějším způsobem sdělte, třeba to má podobně.

Někdo je zastáncem toho, že v případě dlouhodobého vztahu je na první sex času dost a mělo by k němu dojít až v době, kdy se oba partneři důkladně poznají. Existuje však i celá řada šťastných párů, které právě sex na první schůzce odstartoval k pozdějšímu vážnému vztahu. V tomto ohledu nelze paušalizovat. Ani kvalita prvního sexu nemusí být předem jasná. Samozřejmě nelze ve všech případech očekávat, že si partneři hned napoprvé takzvaně sednou. Je potřeba se sehrát a zjistit, co se novému protějšku líbí a co ne. Nebuďte tedy frustrovaní, pokud první sex s novým partnerem nedopadne podle vašich představ. Věřte, že každý další pokus bude lepší a lepší.

Jak poznáte, že to s vámi druhá strana myslí opravdu vážně? Prvním poznávacím znamením je pozvání na pivo s kamarády či účast na oslavě narozenin některého z jeho či jejích přátel. Nový protějšek se vám tak snaží ukázat svůj svět, ale pořád vám dává dostatek volnosti na to, abyste se mohli rozhodnout, zda chcete být jeho součástí. Jestliže vás přátelé vašeho nového partnera přijmou mezi sebe, máte již většinou z poloviny vyhráno. Prošli jste testem a postupujete do dalšího kola hry.

Jak poznáte, že to s vámi druhá strana myslí opravdu vážně? Prvním poznávacím znamením je pozvání na pivo s kamarády či účast na oslavě narozenin některého z jeho či jejích přátel. Nový protějšek se vám tak snaží ukázat svůj svět, ale pořád vám dává dostatek volnosti na to, abyste se mohli rozhodnout, zda chcete být jeho součástí. Jestliže vás přátelé vašeho nového partnera přijmou mezi sebe, máte již většinou z poloviny vyhráno. Prošli jste testem a postupujete do dalšího kola hry.

Základem úspěšného dlouhodobého vztahu je nalezení aktivity, kterou budou oba sdílet a budou ji společně a rádi provozovat. Ať již jde o jízdu na kole, nějaký jiný konkrétní sport či chození do divadel, do kina či na večírky. Každý vztah by zkrátka měl mít to něco svého, co oba partnery k sobě zase přivede zpět. Pokud se vám tyto společné zájmy podaří nalézt již na začátku vztahu, máte vyhráno. Vaším úkolem už potom bude pouze v nich pokračovat.

Druhá fáze vážného vztahu

Jestliže jste úspěšně prošli první fází vážného vztahu a oba v něm toužíte pokračovat, připravte se na další zásadní kroky, které váš vztah zpečetí a přenesou jej na vyšší úroveň. Po nějaké době chození začínají zamilované páry uvažovat o vlastním bydlení. To dokáže velmi dobře prověřit vzájemnou kompatibilitu. Mnoho párů si dnes pořizuje společné bydlení, a dokonce i rodinu, aniž by svůj svazek posvětili svatbou. Ta je ale velice zásadním předělem v životě obou partnerů. Minimálně je pozdější rozvod mnohem nákladnější než pouhý rozchod. Proto dáte-li partnerovi najevo, že si jej chcete vzít, je to pro něho známkou opravdu velké oddanosti a lásky..

První společné bydlení vůbec nemusí být velký byt či dům. Bohatě postačí garsonka v podnájmu. Jde především o to zjistit, zda zvládnete vidět partnera i jinak než jen ve chvílích, kdy se připravil na společné rande. Běžný život dokáže mnohé poodhalit a oba se v prvních měsících musí snažit, aby tomu druhému ukázali ze sebe jen to lepší. Na druhou stranu je ale dobré být přirozený a na nic si nehrát. Dříve či později vyjde stejně najevo, jak se věci mají.

Představení nového partnera rodičům je jedním z nejzásadnějších kroků vztahu. Tím mu sdělujete, že s ním počítáte jako se součástí své rodiny a rádi byste s ním v budování dalších větví rodinného klanu pokračovali. Pro ženy je důležité poznat otce svého nového partnera, protože k tomuto typu člověka pravděpodobně jejich nový vyvolený za několik let také dospěje. Muži by s i na oplátku měli všímat matky své vyvolené.

V běžném životě, kdy většina z nás chodí do práce, je na společný partnerský čas vyhrazeno každý den jen omezené množství času. Opravdovým prověřením vztahu se tak stává společná dovolená, kde spolu partneři tráví obvykle celý den a mohou si začít snadno lézt na nervy. Nebo naopak poznají, že jim v běžném životě schází častější přítomnost jejich partnera a po návratu z dovolené se mu snaží více věnovat. Ve všech případech je první společná dovolená důkladnou prověrkou vztahu a podle jejího výsledku se dá usuzovat, zda spolu pár vydrží či se bude brzy rozcházet.

Třetí fáze vážného vztahu

V poslední fázi vztahu už je jasné, že spolu noví partneři vydrží delší dobu. Obvykle ještě neopadla první fáze zamilovanosti, ale ještě nenastala ani ubíjející denní rutina. Nastává fáze plánování pravidel, v rámci, nichž se bude odehrávat společný život. Pro někoho je důležité mít vztah posvěcen od autorit, ať již světských či náboženských a volí cestu svatby. Jiní si pořizují potomky i bez svatebních oslav a žijí spolu tak zvaně na psí knížku.

Svatební obřad znamená v naší kultuře jakési ukončení svobodného života plného radovánek a veselí a přijetí odpovědnosti za druhého i za případné potomky, které s ním zplodíme. Především dámy se těší na den, kdy obléknou princeznovské šaty a budou široko daleko nejkrásnější. Mnohé dívky si jej plánují a připravují do nejmenšího detailu. V konečném důsledku jde ale pouze o jeden den, který z hlediska společného soužití zase příliš mnoho nezmění. Snad jen to, že oba začnou používat společné příjmení, ani to ale už ve většině případech není pravda.

Založení rodiny je především aktem zodpovědnosti. Některé páry se snaží založit rodinu co nejdříve, aniž by si uvědomili, co vše to bude obnášet. Na rodinu se musí cítit připraveni oba partneři. Jestliže tato vzácná shoda nastane a dítě může přijít do úplné rodiny, která jej přijme, je to to nejhezčí, čím může dlouhodobý vztah vyústit.

profile

Lucie Fisher

Průměrné hodnocení: 4.4 z 5

Závěrečné hodnocení

I na internetu je možné s úspěchem nalézt vážný vztah. Vyžaduje to ale trochu úsilí a snahy při hledání vhodného partnera. Nedaří-li se vám tedy v reálném životě nalézt odpovídající protějšek, vrhněte se do spárů některé z internetových seznamek pro vážné seznámení a nechte se přesvědčit, že i vy budete úspěšní. I v oblasti hledání partnera online platí, že člověk musí být aktivní a nečekat, až ho někdo oslov. Aktivně se zapojujte do konverzací se sympatickými uživateli a vyjděte svému štěstí vstříc.