Recenze, test a srovnání seznamky Academic Singles

Autoř recenze: Lucie Fisher a Milan Dostál

Poslední aktualizace stránky: 21. 06. 2019

profile image

Academic Singles

Seznamka pro vážný vztah 25+

Prémiová seznamka na úrovni nejen pro vysokoškolsky vzdělané.

Vyzkoušet
24k+

Uživatelů

25+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

Rychlé shrnutí

Online seznamovací portál Academic-singles.cz se zaměřuje především na nezadané Čechy s vyšším vzděláním či vyšší životní úrovní. Prezentuje se sice jako kontaktní web pro vysokoškolsky vzdělané, zaregistrovat se ale může téměř každý s jakýmkoliv vzděláním. Jedinečný test osobnosti, který nový uživatel vyplňuje bezprostředně po prvním přihlášení, slouží k vytvoření osobnostního profilu, na jehož základě jsou mu pak vytipováni uživatelé, s nimiž by si mohl rozumět. Celý proces má vědecký základ a pomohl již mnoha šťastným párům. Uživatelská základna portálu není v porovnání s ostatními podobně zaměřenými weby příliš široká, nicméně téměř 25 000 opravdu kvalitních a prověřených profilů již poskytuje jistou pravděpodobnost k nalezení odpovídajícího protějšku.

Základní registrace a členství je na serveru Academic-singles.cz zdarma. Bohužel však v rámci tohoto základního profilu není možné kontaktovat ostatní uživatele. Pokud tedy chcete být na seznamce aktivní, je nutné předplatit si prémiové členství. Díky němu získáte nejen možnost dopisovat si s ostatními členy portálu, ale také filtrovat a hledat vhodné protějšky podle předem zadaných kritérií s možností plného zobrazení jejich profilu. Portál Academic-singles.cz je tak ideálním místem pro seznámení se s partnerem přesně podle vašich představ.

 • Intuitivní a graficky přívětivé uživatelské rozhraní.
 • Jednoduchý proces registrace.
 • Osobnostní test a metoda pro vyhodnocování profilů založená na vědeckém základě.
 • Spárování vhodných uživatelů prostřednictvím porovnání jejich osobností a preferencí.
 • Dostatečně rozsáhlá uživatelská základna zaručující kvalitní seznámení.
 • Možnost filtrování a hledání protějšku s využitím pokročilých třídících kritérií (fotografie, místo bydliště, věk, zájmy, vzdělání, zaměstnání, apod.)
 • Pro kontaktování ostatních uživatelů je nutné VIP placené členství.
 • Vyšší poplatky jako nutná podmínka kontaktování ostatních uživatelů odradí nepoctivce.
 • Portál zaměřený především na vážné seznámení a hledání vztahu.
 • V rámci prémiového členství zobrazování návštěv uživatelů na vašem profilu.
 • Možnost přidávat sympatické uživatele do oblíbených.

Naše recenze

Unikátní systém přiřazování partnerů, vyvážený poměr mezi muži a ženami, seznamování založené na vědeckém základě a celá řada dalších výhod činí ze seznamky Academic-singles.cz ojedinělý kontaktní systém, který na českém internetu nemá obdoby. Uživatelská základna čítající téměř 25 000 členů se každý den rozšiřuje a činí tak z tohoto portálu velice zajímavou alternativu pro hledání vhodného protějšku. Zaměření na převážně vážné vztahy a velké procento svobodných uživatelů předurčují portál k serióznímu navázání kontaktu s vhodnými partnery. Nevýhodu je nutnost aktivace prémiového členství pro přístup k některým základním službám, například zpřístupnění fotografií či možnosti kontaktovat ostatní uživatele. Na druhou stranu tato vlastnost působí jako jakýsi filtr, který zamezí registraci na portál vtipálkům, kteří netouží po seznámení, ale spíše jim jde o pobavení se na cizí účet.

Na portálu Academic-Singles.cz můžete kontaktovat potenciální partnery, které vám server přiřadil na základě vyhodnocení vašeho osobnostního testu nebo se můžete probírat profily osob toužících po seznámení a v případě sympatií je oslovit prostřednictvím soukromé zprávy.

Uživatelé Academic-Singles.cz

Uživatelská základna

Parametr Hodnota
Počet uživatelů ~124 000
Věkové skupiny 25+
Partnerský vztah Svobodní
Typ seznamování Vážné seznámení

Přestože tento portál hlásá do světa, že je určen pro seznamování vysokoškolsky vzdělaných uživatelů, registrovat se na něj ale mohou uživatelé jakéhokoliv věku i vzdělání. Přesto alespoň název portálu působí jako jakýsi prvotní filtr, který odradí od registrace méně intelektuálně i počítačově zdatné jedince a jeho uživatelé tak mohou očekávat seznámení s protějšky na úrovni. V současné době je na portálu Academic-singles.cz registrováno téměř 25 000 převážně svobodných uživatelů a každý den přibývají další. Tato stránka je primárně určena pro ty, kteří touží po lásce a vážném vztahu, můžete zde hledat sice i flirt a povyražení, na mnoho podobně naladěných uživatelů zde ale nenarazíte. Výhodou seznamky je vysoké procento seriózních uživatelů. Vtipálkům, kteří by se rádi pobavili na cizí účet, se nebude chtít platit poměrně vysoké poplatky za prémiové členství, které je nutnou podmínkou pro kontaktování ostatních uživatelů.

Registrace

 • Velice jednoduchý registrační proces, s nímž si poradí opravdu každý.
 • S vlastní e-mailovou schránkou je registrace otázkou několika málo minut.
 • Jednoduchá aktivace účtu prostřednictvím potvrzení odkazu zaslaného na váš e-mail.
 • Registrace je definitivně ukončena až po potvrzení e-mailu ve vaší schránce.
 • Bezprostředně po registraci vás čeká seznamkový dotazník, jehož vyplnění zabere maximálně čtvrt hodiny.
 • Po vyplnění dotazníku, zpracuje web vaše výsledky a po porovnání shody vám nabídne profily vhodných potenciálních partnerů.
 • Registrovat si lze účet zdarma či připlatit za prémiovou verzi.
 • Po úspěšném založení účtu můžete spravovat svůj profil v jednoduše navrženém uživatelském rozhraní.
 • V rámci standardního neplaceného účtu si můžete udělat osobností test a nechat si zobrazit shody.
 • Pro kontaktování ostatních uživatelů již musíte mít aktivní předplatné.
image small

Připojit se do komunity uživatelů portálu Academic-Singles.cz je velice snadné, a navíc zcela zdarma. Pro registraci potřebujete pouze platnou e-mailovou schránku, prostřednictvím níž celou proceduru serveru potvrdíte. Na počátku celého procesu vás čeká vyplnění dotazníku, který vám zabere zhruba 15 minut a jehož cílem je poskytnout portálu více informací o vašich romantických představách ideálního partnera, které pak bude moci automaticky propojit s vhodnými protějšky s podobnými hodnotami, které vyznáváte i vy. Profily vybraných partnerů si můžete v rámci neplaceného členství sice zobrazit, fotografie ale uvidíte rozmazaně a navíc žádného z nich nemůžete kontaktovat. Pro to, aby bylo možno vstoupit do komunikace s ostatními uživateli portálu, je nutno se zaregistrovat do placené verze webu.

 • Základem úspěchu je pečlivě a detailně vyplněný osobní profil.
 • Po vyplnění úvodního dotazníku vám server nabídne profily vhodných potenciálních partnerů.
 • Pro ty aktivnější existuje na serveru Academic-Singles.cz možnost vyhledávání a filtrování v profilech všech zaregistrovaných členů.
 • Zaujme-li vás profil jiného uživatele, lze ho oslovit napřímo prostřednictvím soukromé zprávy.
 • Jestliže vám někdo napsal soukromou zprávu, buďte aktivní a odepište mu, opravdu se to vyplatí.
image small

Základem úspěchu při hledání partnera online je perfektně vyplněný vlastní profil na seznamce. Pro usnadnění navázání prvního kontaktu vám web nabídne ihned po vyplnění úvodního dotazníku vhodné profily uživatelů, kteří se k vám osobnostně hodí a mají podobné vztahové preference jako vy. Pak už není nic jednoduššího než je oslovit. Pozor ale, pro možnost oslovení ostatních uživatelů, musíte mít na tomto portálu zaplaceno prémiové členství. Další možností jak s ostatními uživateli navázat kontakt je jejich přímé vyhledávání a následné oslovování těch, kteří jsou vám sympatičtí a s nimiž byste se rádi seznámili. Profily si můžete jednoduše vyfiltrovat podle celé řady kritérií, například fotografie, věku, místa bydliště, zájmů, atd. Na tomto portálu je poměr mužů a žen poměrně vyrovnaný s obvyklou mírnou převahou mužů. Aktivní tedy musí být obě pohlaví.

Mobilní aplikace

 • Samostatná aplikace pro Android či iOS prozatím není vydána
 • Díky graficky přívětivě navrženému responsivnímu webu lze na serveru fungovat velice dobře i v menším formátu.
 • Prohledávejte profily uživatelů a nalézejte odpovídající protějšky i na vašem mobilním telefonu.
 • V menším formátu lze pohodlně vyplnit i osobnostní dotazník.
image small

Samostatnou verzi mobilní aplikace server Academic-singles.cz prozatím nevydal a vzhledem k velmi dobré použitelnosti webových stránek i na zařízeních s malou obrazovkou pravděpodobně v brzké době ani nevydá. Grafická stránka portálu Academic-singles.cz je navržena v souladu s moderními trendy. Nevnucující se designové prvky společně s responsivně navrženou strukturou stránek jsou zárukou velmi dobré použitelnosti i v prostředí tabletu či mobilního telefonu. I na zařízení malého formátu tak můžete prostřednictvím serveru Academic-singles.cz vyhledávat ideálního partnera, upravovat svůj profil či vkládat na něj právě pořízené fotografie.

Design a použitelnost

 • Intuitivně navržené prostředí s jednoduchým uživatelským rozhraním.
 • Celkový vzhled stránek působí nenuceně a svěže.
 • Pro správu uživatelského profilu lze využít přehledné rozhraní, které se naučí ovládat každý.
 • Filtrování profilů a vyhledávání partnerů již v základní neplacené verzi.
 • Zobrazování reklam je minimalistické a nepůsobí ani v základní verzi rušivě.
 • Nevýhodou je možnost oslovit zajímavé uživatele až po zaplacení prémiového členství.
 • Díky vyšším poplatkům se na server nehlásí uživatelé, kteří by to s hledáním protějšku nemysleli vážně.

Prostředí portálu Academic-Singles.cz je velice intuitivní a jednoduché, díky tomu je zaručena jeho přehlednost a snadné ovládání. Na druhou stranu působí velice svěže a elegantně, takže zaujme i nejnáročnější uživatele. Design portálu je navržen s cílem dosáhnout uživatelsky přívětivého prostředí s minimem všelijakých kliček a záludností, proto se lze jeho prostřednictvím velice efektivně kontaktovat s ostatními uživateli a nebýt přitom rušen množstvím reklam a grafických prvků zbytečně odvádějících pozornost. V základní neplacené verzi je bohužel znemožněna varianta prohlédnout si fotografie uživatelů, kteří vás zaujmou. Nelze je ani kontaktovat. Pro odemčení grafických detailů na profilech a možnost kontaktování jejich majitelů je nutno disponovat placeným členstvím. Cenově se prémiové členství pohybuje spíše ve vyšších kategoriích. Díky tomu dochází k jakémusi přefiltrování uživatelů, kteří by to s hledáním protějšku nemysleli vážně. Tento způsob vytváření komunity singles, který je velice efektivní, je navíc podpořen systémem automatického přiřazování vhodných protějšků na základě výsledků unikátního osobnostního dotazníku. Celkově je možno použitelnost serveru hodnotit jako vynikající, což jej společně s elegantně zpracovanou grafickou stránkou rekrutuje mezi nejlépe použitelné seznamovací stránky ve vodách českého internetu.

Členství

 • Výhody zdarma
 • Aktivace a vyplnění uživatelského profilu.
 • Možnost nahrát vlastní fotografie a upravit svou prezentaci.
 • Vyplnění testu osobnosti a zobrazení shod.
 • Zobrazení profilů protějšků navržených portálem, ale s rozmazanou fotografií.
 • Zobrazení profilů všech ostatních uživatelů opět bez jasně zřetelné fotografie.
 • Vlastní osobní stránka a správa vlastních údajů.
 • Prostředí serveru je i ve verzi zdarma téměř bez reklam.
 • Reklamy se zobrazují minimálně a nepůsobí rušivě.
 • Placené výhody
 • Osobní kontaktování ostatních uživatelů.
 • Přidávání vhodných kontaktů na seznam oblíbených.
 • Možnost zobrazení všech fotografií.
 • Zobrazení návštěv uživatelů na vašem profilu.
 • Příjem a odesílání jakéhokoliv množství zpráv.
 • Viditelné fotografie na profilech ostatních uživatelů.
 • Možnost vložení neomezeného počtu fotek do fotoalba.
 • Informace o tom, kdo z uživatelů vás má mezi přáteli.
 • A celá řada dalších výhod…

Přehled členství

Doba členství Měsíčně Celkem
VIP 1 měsíc 149 Kč 149 Kč
VIP 6 měsíce 549 Kč 3 294 Kč
VIP 12 měsíců 399 Kč 4 788 Kč

Prémiové členství lze jednoduše zrušit ve svém osobním profilu na záložce „Nastavení“. To je možné ale pouze v případě, že jste si nepředplatili prémiové členství. U toho si dejte pozor. Prémiové členství je po uplynutí předplacené doby automaticky prodlužováno. Cílem je možnost nepřetržitého využívání služeb bez nutnosti zabývat se jejich administrací. Chcete-li své členství zrušit a vyhnout se tak jeho automatickému prodloužení, musíte tak učinit v době výpovědní lhůty, která činí minimálně 14 kalendářních dní před koncem konkrétního období. Podepsaná výpověď musí být navíc doručena poštou nebo faxem na adresu společnosti.

Funkce

 • Funkce zdarma
 • Registrace vlastního profilu a možnost jeho průběžných úprav.
 • Vkládání fotografií na vlastní profil.
 • Zobrazení náhledu vlastního profilu tak, jak je uvidí další uživatelé.
 • Vyplnění osobnostního dotazníku a posouzení shody s ostatními uživateli.
 • Přiřazení vhodných protějšků systémem a zobrazení jejich profilů, ale s rozmazanými fotografiemi.
 • Vyhledávání mezi profily ostatních uživatelů, ale bez možnosti jejich oslovení.
 • Placené funkce
 • Možnost kontaktovat ostatní uživatele.
 • Přijímání a odesílání soukromých zpráv.
 • Přehled uživatelů, kteří si zobrazili váš profil.
 • Zobrazení všech fotografií uživatelů.
 • Možnost zjistit, kteří z uživatelů vás mají v „Oblíbených“.
 • Vyhledávání a filtrování v profilech všech uživatelů s možností jejich oslovení.
 • Profilové fotografie všech uživatelů viditelné bez omezení.

Portál Academic-singles.cz se pyšní zcela unikátním systémem pro vyhodnocování profilů svých uživatelů a jejich následné párování. Zcela zdarma je registrace, následné založení profilu a jeho úpravy. Součástí neplacené části je i vyplnění osobnostního testu, jehož cílem je vytvořit váš unikátní osobnostní profil. Díky němu vyhodnotí server vaši osobnost v několika oblastech a na základě vašeho předpokládaného chování ve vztahu vám pomůže pochopit několik charakteristik úspěšného vztahu. Výsledkem úvodního testu bude posouzení shody vaší osobnosti s ostatními uživateli a výběr pro vás nejvhodnějších profilů. Budete-li chtít některého z uživatelů oslovit prostřednictvím soukromé zprávy, je nutno si vybrat některou z variant placeného členství.

Celkové výsledky hodnocení

Naše hodnocení
Typ seznamování Vážné seznámení
Cena členství od 149 Kč
Placené členství Ano
Automatické prodloužení členství Ano
Výhody premium členství Jasně viditelné fotografie, Kdo je právě online, Přijímání a odesílání zpráv, Rychlé procházení profilů
Vědecká metoda seznamování Ano
Manuální schvalování profilů Ne
Veřejné profily Ne
Počet uživatelů 24K+
Partnerský vztah Svobodní
Mobilní aplikace Ne
Zákaznická podpora Online
Registrace
Doba členství Měsíčně Celkem
VIP 1 měsíc 149 Kč 149 Kč
VIP 6 měsíců 549 Kč 3 294 Kč
VIP 12 měsíců 399 Kč 4 788 Kč
profile

Lucie Fisher

Průměrné hodnocení: 4.5 z 5

Závěrečné hodnocení

Academic-singles.cz je rozhodně jeden z nejlepších českých serverů pro hledání partnera s vyšší životní úrovní. Vytvoření profilu zabere několik minut. Za zmínku stojí ojedinělý systém pro vyhledávání a párování vhodných protějšků. Díky němu naleznete partnera snáze a ušetříte čas strávený nekonečným filtrování všech profilů. Navíc máte v porovnání s podobně zaměřenými servery větší šanci na nalezení odpovídajícího partnera, který bude splňovat všechny vaše představy. Překvapivě je na portálu registrováno přibližně vyrovnané množství mužů i žen. To je známkou vysoké důvěryhodnosti serveru zaměřeného především na vážné seznámení. Na většině běžných hromadných seznamovacích serverů bývá výrazná převaha mužů.

Na tomto portálu bohužel není dost dobře možné existovat s účtem zdarma. Můžete se sice zdarma zaregistrovat, vyplnit profil i dotazník, systém vám přiřadí a zobrazí odpovídající protějšky. Pro jejich kontaktování ale už musíte mít placené členství. Na druhou stranu právě díky tomu, že pro zpřístupnění některých základních funkcí je nutno uhradit členský poplatek, není zde tak vysoké procento falešných profilů a vtipálků, kteří by si z vaší snahy o nalezení odpovídajícího protějšku chtěli vystřelit. Díky tomu se lze na tomto serveru kvalitně seznámit bez nutnosti podstupovat jakékoliv riziko.

Na závěr lze konstatovat, že seznamovací portál Academic-singles.cz je opravdu kvalitním server ve svém oboru a vyplatí se na něj registrovat především v případě, že toužíte po nalezení odpovídajícího protějšku, který by s maximální možnou shodou splnil vaše náročné představy. Na vědeckém základě založený způsob hledání a přiřazování vhodných partnerů je mezi českými seznamkami zcela unikátní a již mnohým párům přinesl opravdovou lásku. Toužíte-li po tom samém, neztrácejte čas a registrujte se ještě dnes.

Další recenze

profile image

Singles 50

Seznamka pro vážný vztah 40+

Exkluzivní seznamka pro nezadané ve věku nad 40 let.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
256k+

Uživatelů

40+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Academic Singles

Seznamka pro vážný vztah 25+

Prémiová seznamka na úrovni nejen pro vysokoškolsky vzdělané.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
24k+

Uživatelů

25+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Elitedate.cz

Seznamka pro vážný vztah 20+

Elitní seznamka pro náročné, kteří hledají vážnou známost.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
150k+

Uživatelů

20+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme