Recenze, test a srovnání seznamky Be2.cz

Autoř recenze: Lucie Fisher a Milan Dostál

Poslední aktualizace stránky: 21. 06. 2019

profile image

Be2.cz

Seznamka pro vážný vztah 25+

Exkluzivní moderní seznamka pro všechny věkové kategorie.

Vyzkoušet
25k+

Uživatelů

25+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

Rychlé shrnutí

Server Be2.cz patří k finančně náročnějším, ale zároveň kvalitnějším portálům zprostředkujícím seznámení osob jakéhokoliv věku. Uživatelská základna portálu čítá více než 25 000 členů, je tedy i s ohledem na cenu poměrně široká. Výhodou je i rovnoměrnost v zastoupení pohlaví, která zaručuje všem přibližně stejné šance na nalezení vhodného protějšku. Již v rámci registrace vyplňuje nový uživatel psychologický dotazník, který je vstupním prvkem pro doporučení vhodných parterů na základě vědecké metody. Máte-li aktivován účet zdarma, lze se na portálu pohybovat pouze omezeně. Komunikovat je možné výhradně s doporučenými partnery, a to prostřednictvím jediné zprávy. Nelze si prohlížet plné fotografie uživatelů. Pro zpřístupnění těchto ve většině případů běžných funkcí, je potřeba být zaregistrován v prémiové sekci portálu Be2.cz.

Cena za registraci do prémiové sekce, která je pro využívání většiny funkcí nutností, je ve srovnání s podobným typem serverů na českém internetu poměrně vysoká. Přesto se vyplatí. Portál Be2.cz již pomohl k vytvoření celé řady šťastných párů. Vyšší cena za členství zároveň Vyšší cena za členství zároveň působí jako vstupní filtr, který omezuje vstup hůře společensky a finančně situovaných jedinců a také vtipálků. Na portálu Be2.cz s největší pravděpodobností vůbec nenarazíte na falešné účty a vaše hledání partnera se bude odehrávat na úrovni.

 • Registrace na portál je zcela zdarma.
 • V rámci neplaceného členství uvidíte pouze rozmazané fotografie uživatelů.
 • Vyvážený poměr v zastoupení obou pohlaví.
 • Jako součást neplaceného členství je možné oslovit doporučeného partnera jedinou zprávou zdarma.
 • Pro plné zobrazení fotografií a neomezenou komunikaci se všemi členy portálu Be2.cz je nutno si přeplatit prémiové členství.
 • VIP členové si mohou vidět, kdo je zrovna online, přidávat si sympatické uživatele do oblíbených či hodnotit jejich fotografie.
 • Uživatelská základna je plná lidí všech věkových kategorií, zájmů i povolání.

Naše recenze

Server Be2.cz nabízí širokou základnu uživatelů hledajících především dlouhodobé partnerství, ať již milenecké nebo kamarádské. Flirt a sex zde příliš prostoru nedostávají. Portál je zaměřen na všechny věkové kategorie a zprostředkovává kontakt heterosexuálům i homosexuálně zaměřeným jedincům. Pro aktivaci většiny funkcí je potřeba vstoupit do prémiové sekce, která je zpoplatněna poměrně vysokými částkami, které jsou ale na druhou stranu zárukou registrace dobře situovaných uživatelů. Součástí registrace je psychologický test, díky němuž vám portál Be2.cz je schopen později doporučit ideální partnery. Partnery, které server vyhodnotí jako pro vás vhodné můžete oslovit prostřednictvím jediné zprávy i v rámci neplaceného členství. Pro přečtení odpovědí je ale již nutné si předplatit prémiovou verzi, která svojí cenou patří k těm dražším na českém internetu. Po uplynutí předplacené doby je členství automaticky prodlužováno a jestliže není 14 dní před datem vypršení vypovězeno, je uživateli automaticky stržena platba na další období. Výpověď musí být na adresu společnosti doručena písemně či faxem, v poslední době začal fungovat i deaktivační odkaz přímo na stránkách portálu Be2.cz.

Grafické rozhraní serveru Be2.cz je navrženo velice svěže, ladění do zelené a červené láká především mladší ročníky. V rámci portálu lze hodnotit fotografie jeho členů, vyhledávat uživatele podle vlastních kritérií, přidávat je k oblíbeným a samozřejmě s nimi neomezeně komunikovat. Chcete-li potkat opravdu zajímavý protějšek, můžeme vám s klidným srdcem portál Be2.cz doporučit.

Uživatelé Be2.cz

Uživatelská základna

Parametr Hodnota
Počet uživatelů ~25 000
Věkové skupiny 25+
Partnerský vztah Svobodní
Typ seznamování Vážné seznámení

Server Be2.cz se zaměřuje na kvalitní seznámení lidí všech věkových kategorií, orientací a pohlaví. Uživatelé na sebe již při registraci v rámci osobnostního dotazníku prozradí celou řadu informací, které pak slouží jako podklad pro doporučení vhodných kontaktů, u nichž je vysoká pravděpodobnost vzájemných sympatií. Jelikož je většina běžných funkcí zpoplatněna poměrně vysokými částkami, lze předpokládat, že se v prémiové sekci setkáte s poměrně dobře finančně a společensky situovanými lidmi, pro něž není problém zaplatit téměř 5 000 Kč ročně za členství. Uživatelská základna je z hlediska pohlaví poměrně vyrovnaná, což je dobrá zpráva pro muže, kteří na většině neplacených serverů převládají. Šance na nalezení partnera tak zde mají obě pohlaví vyrovnané. Na portálu Be2.cz převládají uživatelé, jejichž cílem je především nalezení dlouhodobého partnera pro život. Flirt a sex uživatelé webu Be2.cz příliš nepreferují.

Registrace

 • Celý proces registrace je velice jednoduchý, stačí vám k němu prakticky pouze platná e-mailová schránka.
 • V rámci prvního vstupu na portál Be2.cz musíte vyplnit psychologický dotazník, na jehož základě vám server později nabídne vhodné partnery.
 • Při registraci na portál po vás bude vyžadováno uvedení celé řady informací osobního charakteru.
 • Čím více podrobností o sobě během registrace prozradíte, tím máte větší šanci na potkání zajímavého protějšku.
 • Po úspěšně dokončené registraci vstoupíte automaticky do neplacené varianty účtu.
 • Jestliže chcete komunikovat s ostatními uživateli, musíte si předplatit prémiovou verzi účtu.
image small

Již v rámci prvních kroků registračního procesu, ještě před potvrzením vašeho e-mailu po vás server bude vyžadovat některé informace nejen osobního charakteru. Jde především o otázky na vaše preference týkající se ideálního partnera. Následují otázky na tělo pro vás. Například typu co by o vás řekli vaši přátelé. Vynechat nelze ani dotazy na vaše tělesné parametry, výšku, váhu a samozřejmě bydliště. Vyplnit musíte dokonce i povolání a výšku platu. U tohoto údaje ale server slibuje, že jej ostatním uživatelům nezveřejní. Součástí registračního procesu je i psychologický dotazník, na jehož základě vám server navrhne vhodné partnery. Aby byla registrace řádně ukončena je potřeba potvrdit odkaz, který je vám zaslán do vašeho e-mailu.

Celý registrační proces je zcela zdarma. To ale neplatí o běžných funkcionalitách webu Be2.cz. Většina z nich je součástí placené prémiové verze. Například v případě komunikace s uživateli serveru si zdarma můžete pouze zobrazit hlavičku zprávy a jméno uživatele, který vám píše. Chcete-li si obsah zprávy přečíst, musíte být VIP člen. Prémiové členství si lze vyzkoušet za zvýhodněnou cenu po dobu jednoho měsíce, případně si předplatit půlroční či roční variantu.

 • Na základě psychologického dotazníku, který je součástí registračního procesu, vám server doporučí vhodné partnery.
 • Server vám ihned po registraci doporučí vložit na osobní profil fotografii, protože na dotazy členů bez ní odpovídají pouze 3% uživatelů.
 • Doporučené partnery lze oslovit prostřednictvím jediné zprávy i z neplacené verze.
 • Pro rozvinutí neomezené komunikace se všemi členy portálu je nutné si předplatit prémiové členství.
 • Vědecká metoda pro porovnání kompatibility a doporučení partnerů.
image small

I pro uživatele serveru Be2.cz stejně jako celé řady dalších podobně zaměřených webů platí, že pro úspěch je potřeba něco udělat a být aktivní. Již při registraci vás server upozorní, že byste si měli vyplnit osobní profil, protože neúplně nebo nepravdivě vyplněná osobní stránka výrazně snižuje vaše šance na nalezení ideálního partnera.V rámci registrace vám server nabídne zajímavou alternativu pro oslovení zajímavých partnerů. Po zatržení adekvátního políčka zajistí portál vašemu profilu maximální viditelnost tím, že vašim partnerům začne posílat ve vašem zastoupení informační zprávy o vašich aktivitách. Bezprostředně po vstupu do portálu budete vyzváni k vložení vlastní fotografie, která vaše šance výrazně zvýší. Nahrajte na server pokud možno co nejaktuálnější fotografii, abyste eliminovali překvapení případných protějšků, které pozvete na rande. Výhodou serveru je, že ty z doporučených uživatelů, kteří vám jsou sympatičtí, můžete oslovit jedinou zprávou i z neplacené verze. Jestliže je takto zaujmete, mohou vám zpřístupnit své fotografie v plném rozlišení. Navazovat kontakt s ostatními tak lze v rámci portálu Be2.cz omezeným způsobem i z neplacené varianty účtu. Díky zpřístupnění většiny běžných funkcí až v rámci prémiového účtu, nedochází k nechtěným vpádům do soukromí platících členů. Vyšší finanční náročnost portálu je i dobrým filtrem vůči vtipálkům a falešně se registrujícím uživatelům.

Mobilní aplikace

 • Mobilní aplikace pro operační systémy Android ani iOS neexistuje.
 • Použití desktopové verze je i na menším formátu velice pohodlné a snadné.
 • Díky úplné absenci reklam a rušivých grafických prvků je práce s portálem snadná při jakékoliv velikosti zařízení.
 • I s mobilním telefonem či tabletem si hledání partnera prostřednictvím serveru Be2.cz užijete.
image small

Mobilní aplikace ani pro jeden z operační systému Android či iOS prozatím neexistuje. Vzhledem k ideálně navrženému desktopovému rozhraní to ani není potřeba. I na menším formátu displeje mobilního telefonu či tabletu lze server Be2.cz plnohodnotně používat a vychutnávat si všechny jeho funkcionality. Grafická stránka serveru je navržena jednoduše a s citem pro zachování funkčnosti softwaru. To vše napomáhá tomu, že většina uživatelů tohoto serveru mobilní aplikaci nepostrádá.

Design a použitelnost

 • Grafická stránka portálu Be2.cz je navržena do veselých barev a celkově působí svěžím dojmem.
 • První dojem z designu portálu je veskrze kladným, výběrem barev stránka míří spíše na mladší ročníky.
 • Uživatelské profily obsahují větší množství informací, které jsou však přehledně seřazené a uspořádané, takže jejich studium uživatele neodradí.
 • Dokonce i ve verzi zdarma je celý portál Be2.cz úplně bez reklam.
 • I neplacené členství na serveru Be2.cz umožňuje oslovit doporučené uživatele, ale pouze jedinou zprávou.
 • Pro přečtení odpovědí na vaše zprávy už musíte být zaregistrován v prémiové verzi stránek.
 • Ve verzi zdarma lze prohlížet fotografie ostatních uživatelů pouze v rozmazané podobě.
 • Pro neomezenou komunikaci a prohlížení fotografií v plném rozlišení se musíte zaregistrovat do VIP rozhraní.
 • Platba za prémiové členství patří v porovnání s portály s podobným zaměřením k těm vyšším
 • Server svým registrovaným uživatelům na základě výsledků z osobnostního dotazníku doporučuje vhodné partnery.
 • V rámci portálu Be2.cz je uživatelům nabízena hra „Je to láska na první Lajk?“, která umožňuje hodnotit náhodně generované fotografie ostatních uživatelů.
 • Díky vysokým poplatkům za prémiové členství, které je nutné k aktivaci většiny běžných funkcí, jsou eliminovány pokusy o registraci falešných profilů.

Jednoduchá a intuitivní použitelnost serveru Be2.cz je dána především jeho promyšleným grafickým návrhem a designem, který je barevně laděn do veselých odstínů červené a zelené v kombinaci s bílým pozadím, což evokuje pocit svěžesti a vitality. Grafika tedy cílí spíše na mladší ročníky. Hledat partnera mohou na serveru Be2.cz ale všechny věkové kategorie, které neodradí jeho vyšší ceny za prémiové členství. To je nutné pro aktivaci většiny běžných funkcí, mimo jiné neomezenou komunikaci s ostatními členy portálu, prohlížení jejich fotografií v plném rozlišení či zobrazení jejich aktivit. Cena za VIP účet je ve srovnání s portály podobného charakteru poměrně vysoká. Díky tomu nedochází k tak časté registraci falešných profilů a vtipálků, kteří by se bavili na cizí účet.

Členství

 • Výhody zdarma
 • Registrace na portál a vytvoření osobní stránky.
 • Možnost vyplnit psychologický test a nechat si serverem Be2.cz doporučit vhodného partnera.
 • Uživatelské rozhraní portálu neruší obtěžujícími reklamami.
 • V případě vzájemných sympatií vám i prémiový člen může zpřístupnit svoje fotografie.
 • Možnost vyplnit osobnostní test a zjistit o sobě více informací.
 • Lze zjistit, kdo z členů portálu je momentálně přihlášen.
 • U serverem doporučených partnerů si můžete zobrazit a prohlédnout jejich plný profil, ten ale bude s rozmazanou fotografií.
 • Poslání jedné zprávy zdarma každému z doporučených partnerů.
 • Placené výhody
 • Možnost plného zobrazení fotografií uživatelů serveru Be2.cz.
 • Neomezená komunikace se všemi členy portálu.
 • Sympatické uživatele si lze přidávat do oblíbených.
 • Členové portálu Be2.cz bez aktivovaného prémiového členství neuvidí v plném rozlišení vaše snímky. Díky tomu bude ochráněno vaše soukromí.
 • Jednoduše zjistíte, kdo si prohlížel váš osobní profil.
 • U všech uživatelů si lze zobrazit plné verze jejich osobních stránek bez jakéhokoliv omezení.
 • Hraní hry “Je to láska na první Lajk?“, v rámci, které lze hodnotit náhodně generované fotografie ostatních uživatelů, kteří splňují vaše kritéria.

Přehled členství

Doba členství Měsíčně Celkem
VIP 1 měsíc 156 Kč 156 Kč
VIP 6 měsíce 556 Kč 3 336 Kč
VIP 12 měsíců 396 Kč 4 752 Kč

Na portál Be2.cz se lze registrovat zcela zdarma a defaultní účet je také bezplatný. Pro většinu běžných funkcí jakými jsou například prohlížení fotografií či komunikace s partnery, kteří vás zaujmou, už je třeba mít aktivován prémiový účet. Ten patří ve srovnání se servery podobného charakteru k těm finančně náročnějším. Výhodou však, je, že si lze za zvýhodněných cenových podmínek členství na portálu na jeden měsíc vyzkoušet a poté se teprve napevno rozhodnout, zda vám dlouhodobý placený účet za to stojí. Na druhou stranu myslíte-li to s hledáním partnera prostřednictvím serveru Be2.cz opravdu vážně, placený účet je nutností.

Funkce

 • Funkce zdarma
 • Registrace a správa osobního profilu.
 • Vkládání fotografií na osobní stránku.
 • Prohlížení osobních profilů ostatních členů portálu.
 • Zpřístupnění vlastních fotografií konkrétnímu sympatickému uživateli.
 • Seznam doporučených uživatelů, které vám server navrhl na základě vyhodnocení osobnostního testu.
 • Rozhraní portálu je i ve variantě zdarma absolutně prosto všech reklam.
 • Můžete vidět, kdo je aktuálně online.
 • Doporučení vhodného protějšku na základě vědecké metody.
 • Úpravy a doplnění vlastního profilu bez omezení.
 • Placené funkce
 • Můžete si prohlížet všechny fotografie ostatních členů portálu bez omezení.
 • Zobrazení plných profilů všech uživatelů.
 • Možnost přidávat si sympatické uživatele do vašich oblíbených.
 • Neomezená komunikace se všemi členy serveru Be2.cz.
 • Přístup ke zprávám zcela bez omezení.
 • Možnost přijímat zprávy od platících uživatelů portálu a vytvořit s nimi vzájemně se podporující komunitu.
 • Zjistíte, kdo navštívil váš profil.
 • Ochrana vašeho soukromí spočívající ve znemožnění prohlížení vašich fotografií neplatícími členy serveru.
 • Možnost povolit přístup k vlastním snímkům i pro vybraného neplatícího uživatele serveru Be2.cz.
 • Neomezené vyhledávání a filtrování v profilech všech členů serveru Be2.cz.
 • Automatické prodlužování členství.

Server Be2.cz poskytuje služby spojené s hledáním partnera pro nezadané muže a ženy všech věkových kategorií, kteří preferují nalezení vážného vztahu či alespoň kamarádů a přátel. Flirt a sex zde mnoho uživatelů nehledá. Výhodou je přibližně rovnoměrné zastoupení obou pohlaví, která tak mají vyrovnané šance na nalezení ideálního protějšku. Na portál Be2.cz se lze registrovat bezplatně, případně je možné si připlatit za VIP účet. Jestliže to s hledáním partnera myslíte, vážně rozhodně si prémiové členství musíte aktivovat. V rámci toho neplaceného totiž nefunguje většina běžných funkcí, jakými jsou například komunikace s ostatními uživateli či prohlížení fotografií na jejich profilech. Výhodou nemožnosti prohlédnout si snímky uživatelů bez aktivace prémiového účtu je především ochrana jejich soukromí a v neposlední řadě také předcházení registraci vtipálků a falešných profilů. Portál disponuje i nabídkou některých ne příliš běžných funkcí. Mezi ně patří například nabídka možnosti rozesílání zpráv potenciálním partnerům vašim jménem, jejichž obsahem jsou vaše novinky a aktivity. Tato funkce může významným způsobem zvýšit vaše šance na úspěch.

Celkové výsledky hodnocení

Naše hodnocení
Typ seznamování Vážné seznámení
Cena členství od 156 Kč
Placené členství Ano
Automatické prodloužení členství Ano
Výhody premium členství Kdo je právě online, Rychlé procházení profilů, Přijímání a odesílání zpráv, Zřetelně viditelné fotografie
Vědecká metoda seznamování Ano
Manuální schvalování profilů Ne
Veřejné profily Ne
Počet uživatelů 25K+
Partnerský vztah Svobodní
Mobilní aplikace Ne
Zákaznická podpora Online
Registrace
Doba členství Měsíčně Celkem
VIP 1 měsíc 156 Kč 156 Kč
VIP 6 měsíců 556 Kč 3 336 Kč
VIP 12 měsíců 396 Kč 4 752 Kč
profile

Lucie Fisher

Průměrné hodnocení: 3.5 z 5

Závěrečné hodnocení

Recenzi serveru Be2.cz můžeme uzavřít konstatováním, že se jedná o jeden z nejlepších webů zaměřených na seznamování na českém internetu. Tomu bohužel odpovídá i cena za registraci do prémiové sekce, která je pro většinu běžných funkcí nezbytná. Výše poplatků však na druhou stranu slouží jako jakýsi filtr před vstupem nevhodných osob, vtipálků či registrací falešných profilů.

Klientela portálu Be2.cz je zaměřena především na hledání a nalezení vážného vztahu či přátel, na uživatele hledající flirt či sex zde s největší pravděpodobností nenarazíte. Základna uživatelů je poměrně rozsáhlá, čítá nad 25 000 členů a je složena z osob všech věkových kategorií, sexuální orientace i povolání. Výhodou je i vyrovnaný poměr mužů a žen, a tedy rovné šance na seznámení. Díky těmto vlastnostem má portál Be2.cz na svém kontě již vysoký počet šťastných párů.

Jako bonus lze zmínit i vytvoření psychologického profilu každého nově se registrujícího uživatele. Na základě vyhodnocení vstupního dotazníku pak je každému doporučena skupina vhodných partnerů, které může ihned oslovit. Zároveň již při registrace server nabízí možnost oslovovat zajímavé jedince jménem uživatele. Tyto zprávy jsou většinou informačního charakteru a obsahují především sdělení o aktivitách či změnách člena portálu. Jejich prostřednictvím však lze poznat velké množství zajímavých osob a navázat s nimi komunikaci bez vlastního přičinění. Server Be2.cz zkrátka v oblasti seznamování nabízí vždy něco navíc a opravdu se vyplatí ho vyzkoušet.

Další recenze

profile image

Singles 50

Seznamka pro vážný vztah 40+

Exkluzivní seznamka pro nezadané ve věku nad 40 let.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
256k+

Uživatelů

40+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Academic Singles

Seznamka pro vážný vztah 25+

Prémiová seznamka na úrovni nejen pro vysokoškolsky vzdělané.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
24k+

Uživatelů

25+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Elitedate.cz

Seznamka pro vážný vztah 20+

Elitní seznamka pro náročné, kteří hledají vážnou známost.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
150k+

Uživatelů

20+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme