Recenze, test a srovnání seznamky eDarling.cz

Autoř recenze: Lucie Fisher a Milan Dostál

Poslední aktualizace stránky: 21. 06. 2019

profile image

eDarling.cz

Seznamka pro vážný vztah 22+

Nejlepší online seznamka pro náročné na českém internetu.

Vyzkoušet
45Ok+

Uživatelů

22+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

Rychlé shrnutí

Server eDarling.cz je především velice kvalitní online seznamkou, jejíž služby využijí především ti, kteří chtějí nalézt partnera pro dlouhodobý vztah. Uživatelská základna je z hlediska pohlaví poměrně vyrovnaná, šanci na nalezení partnera tak mají ženy i muži zhruba stejnou. Již v rámci registrace vyplňuje nový uživatel osobnostní dotazník, na jehož základě jsou mu doporučeni vhodní partneři. Věkový průměr členů portálu se pohybuje mezi přibližně 30 a 50 lety.

Základním filtrem proti registraci falešných profilů jsou poměrně vysoké poplatky za VIP členství, bez něhož není na portálu možné prakticky fungovat. Ve verzi stránek zdarma není možné například posílat zprávy ostatním uživatelům, ani je přijímat, nelze si prohlédnout jejich fotografie v plném rozlišení. Toto vše je umožněno až po aktivaci prémiového členství. V rámci něho dostanete navíc až 20 validních doporučení vhodných partnerů denně navíc, což už výrazně zvýší vaši šanci na potkání toho pravého. Grafická stránka portálu je velice zdařilá, působí moderně a nekomplikovaně a poradí si s ním i uživatelé, kteří si s počítačem příliš netykají. Pro členy portálu eDarling.cz preferující správu svého účtu z telefonu či tabletu je připravena mobilní aplikace pro systémy Android i iOS.

 • Součástí registrace je osobnostní dotazník, na jehož základě server uživatelům doporučuje vhodné partnery.
 • Věkový průměr uživatelů portálu eDarling.cz se pohybuje mezi 30 a 50 lety.
 • Bonusem je vyvážený poměr uživatelů obou pohlaví.
 • V osobním profilu lze nastavit a později upravovat požadavky na partnera.
 • Uživatelské rozhraní a grafický design webu působí věcně a nevtíravě.
 • I v neplacené verzi je celé rozhraní portálu bez reklam.
 • Oslovit sympatického uživatele, případně si prohlédnout jeho fotografie lze pouze jako platící VIP člen.
 • Díky vysokým poplatkům existuje velice malá šance, že narazíte na falešný profil.
 • Vhodní partneři jsou doporučováni s využitím vědecké metody.
 • VIP uživatelé mohou nejen neomezeně komunikovat s ostatními, ale vidí také, zda byly jejich zprávy přečteny.

Naše recenze

Webový portál eDarling.cz patří mezi naše nejúspěšnější, ale také nejdražší online seznamky. Uživatelská základna není tak široká, nicméně je velmi kvalitní, což je dáno zejména výší poplatků, které rozhodně nejsou pro každého. Některé funkce lze na portále vyzkoušet i bez přihlášení do VIP sekce, většina jich ale funkční není. A to včetně možnosti prohlédnout si fotografie uživatelů či s nimi navázat kontakt prostřednictvím osobních zpráv. Součástí registrace je osobností dotazník. Na základě jeho vyhodnocení je pak server schopen doporučit novému uživateli vhodné partnery.

Členové portálu eDarling.cz se věkově pohybují nejčastěji v rozmezí mezi 35 a 55 lety a registrují se zejména za účelem nalezení dlouhodobého životního partnera. S nabídkami na flirt či sex se zde příliš nesetkáte. Grafické rozhraní portálu eDarling.cz je navrženo velice věcně a svěže bez zbytečných rušivých prvků. Díky tomu si s jeho ovládáním poradí prakticky každý. Nastavení osobního profilu i požadavků na partnera je pak velice intuitivní.

Uživatelé eDarling.cz

Uživatelská základna

Parametr Hodnota
Počet uživatelů ~250 000
Věkové skupiny 22+
Partnerský vztah Svobodní
Typ seznamování Vážné seznámení, flirt, přátelství

Uživatelská základna serveru eDarling.cz čítá statisíce členů s přibližně vyrovnaným poměrem mužů a žen. Šance na seznámení tak mají obě pohlaví přibližně stejné. Nejčastější věkové rozmezí uživatelů portálu je mezi 35 a 50 lety. Obvykle jde o lidi s vyšším vzděláním nebo alespoň dostatečnými příjmy, jimž výdaj nad 4 000 Kč ročně za registraci na portálu eDarling.cz nečiní větší problém. Drtivé procento členů portálu je svobodných a na server se registruje z důvodu hledání dlouhodobého partnera. Nabídky vážných vztahů tedy ze strany uživatelů portálu eDarling.cz významně převažují nad hledáním flirtu či občasného sexuálního povyražení. Tento web patří mezi nejlepší seznamky na českém internetu a pomohl ke šťastnému partnerství již celé řadě uživatelů. Za kvalitu si ale nechá zaplatit. Poplatky za VIP členství patří k nejvyšším u nás. Za ně však dostanete zajímavý vstupní psychologický test, doporučení ideálních partnerů z komunity uživatelů na úrovni a také intuitivní a příjemné uživatelské rozhraní.

Registrace

 • K registraci postačí platná e-mailová schránka.
 • V rámci vstupního procesu po vás server eDarling.cz bude vyžadovat poměrně velké množství informací.
 • Kromě běžných osobních dotazů vás při registraci čeká i chytře navržený psychologický dotazník.
 • Na základě vědecké metody vyhodnocující osobnostní vlastnosti uživatelů předkládá server doporučení vhodných partnerů.
 • Registrace není zpoplatněná.
 • Manuálně schvalované profily i fotografie.
 • Po úspěšném vstupu do komunity uživatelů si lze funkčnost webu vyzkoušet zcela zdarma.
 • Pro spuštění většiny běžných funkcí jako například psaní zpráv a prohlížení fotografií je nutno aktivovat prémiovou verzi.
image small

V rámci prvních kroků registrace musíte vyplnit své pohlaví a pohlaví hledaného partnera. Server vás nepustí dále ani bez zadání údajů o vašem věku, rodinném stavu nejvyšším dosaženém vzdělání, povolání, výšce a vyplnění následného psychologického dotazníku. Ten se skládá převážně z otázek, na které je nutno odpovědět na základě intuice. Máte například vybrat jeden pro vás příjemnější obrázek ze dvou nebo zodpovědět otázku o vašem nejoblíbenějším ročním období. Dále následují otázky týkající se náboženství, etnické příslušnosti, osobnostních vlastností a způsobů reakce na běžné životní situace. Portál eDarling.cz vás proklepne opravdu důkladně. Při důkladném vyplnění může úvodní dotazník zabrat až hodinu.

Tím to však nekončí. Po potvrzení vašeho zaregistrovaného e-mailu vás portál nasměruje na vyplnění osobního profilu, prostřednictvím něhož sdělujete ostatním informace o sobě a představy o ideálním partnerovi. Samozřejmě platí, že čím důkladněji osobní stránku vyplníte, tím větší šance na nalezení optimálního partnera budete mít.

 • Kontakt s ostatním členy portálu je usnadněn díky vstupnímu dotazníku, jehož prostřednictvím dochází ke spárování ideálních protějšků.
 • Oslovit zajímavé partnery prostřednictvím zprávy je umožněno pouze uživatelům VIP profilu.
 • V rámci neplacené verze nelze shlédnout nerozmazané fotografie ostatních uživatelů.
 • Typ uživatelů doporučovaných serverem lze ovlivnit úpravou požadavků na partnera na vašem osobním profilu.
 • Každý uživatel si již při registraci zakládá svůj osobní profil, jehož prostřednictvím se prezentuje ostatním.
 • Kvalitně vyplněný profil s fotografií zvyšuje šance na seznámení.
 • Vědecká metoda pro doporučení vhodných partnerů.
image small

Pro úspěšné navázání kontaktu je potřeba být aktivní. To se netýká pouze oslovování zajímavých uživatelů, ale také odesílání odpovědí na přijaté zprávy. Na portálu eDarling.cz je umožněno komunikovat s jeho zaregistrovanými členy až po aktivaci VIP členství, které je poměrně finančně náročné. Rozsah ročních poplatků se pohybuje v řádech tisícikorun a spolehlivě odradí uživatele, kteří by to se seznamováním nemysleli vážně. Základna členů portálu není v důsledku toho ve srovnání s podobnými servery tak rozsáhlá, nicméně je velice kvalitní. Již jako součást registračního procesu vyplňuje každý uživatel osobnostní dotazník, na základě něhož je mu server potom schopen doporučit vhodné partnery, kteří odpovídají jeho požadavkům i osobnostnímu nastavení. Většina uživatelů serveru eDarling.cz se věkově pohybuje v rozmezí 35 až 50 let a disponuje již tedy určitými životními zkušenostmi a nadhledem. Tomu odpovídá i způsob navázání kontaktu a oslovení, které by mělo být v několika prvních zprávách spíše formální. Později při vzájemných sympatiích lze přejít k osobnějšímu stylu komunikace. Uživatelská základna portálu je poměrně vyvážená, obě pohlaví mají tedy šance na nalezení vhodného partnera téměř vyrovnané.

Mobilní aplikace

 • Jednoduché a prakticky navržené grafické rozhraní, v něm se každý snadno zorientuje.
 • Mobilní aplikace portálu eDarling.cz se může pochlubit více než 500 000 staženími.
 • Aplikaci recenzovalo více než 6 000 uživatelů.
 • V rámci mobilní aplikace lze využívat stejné funkce jako v rámci desktopové verze portálu.
 • V aplikaci nelze zařídit VIP členství, to lze pouze ve verzi na PC.
 • Mobilní aplikace je dostupná jak pro systémy s OS Android tak iOS.
image small

V rámci mobilní aplikace je možné využívat prakticky všechny funkce dostupné ve variantě pro PC. Lze komunikovat s ostatními uživateli, prohlížet si jejich profily, případně si sympatické členy portálu přidávat do oblíbených. V rámci celé aktivity ale platí stejné omezení jako pro verzi pro počítač. Komunikovat s ostatními, prohlížet si fotografie všech členů a využívat tak plných možností aplikace je možné pouze v rámci aktivního VIP profilu. Ten lze aktivovat pouze v plné verzi prostřednictvím PC. Mobilní aplikace tak slouží především k rychlému prohlédnutí novinek během dne, kdy není příliš času věnovat se hledání partnera prostřednictvím PC.

Design a použitelnost

 • Uživatelské rozhraní podporuje i počítačově méně zdatné klienty.
 • Webová stránka je i v neplacené verzi zcela prosta rušivých reklam.
 • Ve variantě zdarma není možné kontaktovat uživatele ani si zobrazit jeho fotografie.
 • Uživatelské profily ostatních členů portálu jsou poměrně jednoduché, přesto obsahují důležité informace rozčleněné do několika kategorií.
 • Správa vlastní osobní stránky je nenáročná a zvládne ji opravdu každý.
 • Platby za prémiové členství patří k nejvyšším mezi českými podobně zaměřenými servery.
 • Vkládání fotografií do vlastního profilu je velice intuitivní.
 • Celý web je navržen věcně s nekomplikovanou, ale propracovanou grafikou, která však při používání neruší, ale spíše pomáhá.
 • Strukturální návrh webu ocení zejména konzervativnější typy uživatelů.
 • Pro neomezenou komunikaci s ostatními je nutno aktivovat VIP členství.
 • Vysoké poplatky za prémiový účet odradí vtipálky a eliminují riziko falešných profilů.
 • V uživatelském profilu lze nastavit a později změnit kritéria pro vyhledávání vhodných partnerů.
 • Ihned po registraci vás server upozorní, že přidáte-li si na vlastní profil svoji fotografii, máte až 4x větší šanci na seznámení.
image small

Grafická stránka webu eDarling.cz je věcná a nekomplikovaná a pomáhá portálu sloužit svému účelu, kterým je nalezení partnera. V rámci osobního profilu lze nastavovat a upravovat informace o sobě i požadavky na případného partnera. Součástí procesu registrace je i vyplnění dotazníku, jehož výstupem je psychologický profil nového uživatele. Na základě něho jsou potom každému členu portálu navrhováni partneři, kteří nejlépe odpovídají jeho osobnostnímu nastavení. Většina běžných funkcí bohužel není v základní neplacené verzi dostupná. VIP členství je nutno si aktivovat i v případě, že si chcete prohlédnout nerozmazané fotografie ostatních členů či s nimi začít komunikovat. V rámci prémiového členství máte možnost dostat navíc dalších 20 návrhů vhodných partnerů denně. Prostředí webu je i ve verzi zdarma úplně bez reklam, což z něj ve spojení s kvalitními službami dělá opravdu atraktivní prostor pro hledání protějšku. Poplatky za VIP členství jsou ve srovnání se servery s podobným zaměřením poměrně vysoké, proto je server určen především dobře zajištěným uživatelům ze středních a vyšších společenských vrstev. Výhodou vyšších poplatků je mimo jiné také eliminace falešných profilů a registrace vtipálků, které hledání partnera nezajímá.

Členství

 • Výhody zdarma
 • Zdarma je možné se na webu zaregistrovat a vyzkoušet některé základní funkce.
 • Správa vlastního profilu.
 • Nahrání vlastních fotografií na osobní stránku.
 • I v rámci neplacené verze je uživatelské prostředí zcela bez reklam.
 • Možnost prohlížení profilu ostatních uživatelů včetně zobrazení detailních informací.
 • Fotografie uživatelů jsou rozmazané.
 • Uživatele není vůbec možno kontaktovat prostřednictvím zprávy.
 • V rámci osobního profilu je možno upravovat i kritéria pro vyhledávání partnera.
 • Placené výhody
 • Prohlížení fotografických snímků na profilech ostatních uživatelů.
 • Neomezená komunikace se členy portálu.
 • Možnost zobrazit si, kdo navštívil váš profil.
 • Čtení a psaní zpráv ostatním uživatelům.
 • Je možné zjistit, kdo z uživatelů je aktuálně online.
 • Zjištění detailů návštěv vašeho profilu.
 • Ochrana soukromí v podobě znepřístupnění vašich fotografií v plném rozlišení neplatícím uživatelům.
 • Možnost označovat zajímavé vlastnosti potenciálního partnera lajkem.

Přehled členství

Doba členství Měsíčně Celkem
VIP 1 měsíc 749 Kč 749 Kč
VIP 3 měsíce 539 Kč 1 617 Kč
VIP 6 měsíců 349 Kč 2 094 Kč

Základní funkce, mezi něž patří například psaní a přijímání zpráv od ostatních uživatelů či prohlížení fotografií, nejsou ve verzi zdarma dostupné. Pro zpřístupnění většiny funkcí je nutné si aktivovat VIP členství. To je možné vyzkoušet po dobu jednoho měsíce nebo si předplatit cenově výhodné varianty na 3 a 6 měsíců. Finanční náročnost placené verze portálu eDarling.cz je v porovnání s ostatními podobně zaměřenými servery poměrně vysoká. Na druhou stranu právě tato skutečnost odradí od registrace uživatele, kteří to se seznámením nemyslí vážně, což lze v mnoha případech považovat za benefit.

Funkce

 • Funkce zdarma
 • Registrace a úpravy vlastního profilu.
 • Uživatelské rozhraní serveru je bez obtěžujících reklam.
 • Možnost upravovat kritéria pro vyhledávání partnera.
 • Prohlížení profilů doporučených partnerů, ale bez zobrazení plné verze fotografie.
 • Vědecká metoda pro zpracování osobnostních profilů.
 • Doporučení vhodných partnerů portálem.
 • Doplnění vlastního profilu o své fotografie.
 • Placené funkce
 • Komunikace s ostatními členy portálu je možná bez omezení.
 • Prohlížení plných profilů ostatních členů serveru včetně jejich zřetelných fotografií.
 • Vyhledávání a filtrování v profilech všech uživatelů.
 • Ochrana soukromí díky nezobrazování fotografií neplatícím členům.
 • Možnost zjistit, kdo navštívil váš profil.
 • Zajímavé uživatele lze přidávat k oblíbeným.
 • Všichni VIP členové portálu eDarling.cz vzájemně vidí své fotografie.
 • Až 20 návrhů vhodných partnerů denně.
 • Vlastnosti potenciálního partnera, které oceňujete, lze olajkovat.

Server eDarling.cz se soustředí především na poskytování nadstandardní úrovně služeb spojených s hledáním partnera na vážný vztah. Jeho klienty jsou zejména lidé mladšího středního věku s vyšším vzděláním a kvalitním zázemím, kteří upřednostňují kvalitní kontakty před jejich velkým množstvím. Většina běžných funkcí včetně možnosti posílání a čtení zpráv je na serveru eDarling.cz zpoplatněna a to poměrně výrazně. Cenová náročnost VIP členství na serveru je v porovnání s podobně zaměřenými weby poměrně výrazná. Za své peníze na druhou stranu dostanete kvalitní služby a také máte poměrně vysokou šanci, že mezi podobně zaměřenými uživateli najdete toho správného parťáka pro život.

Celkové výsledky hodnocení

Naše hodnocení
Typ seznamování Flirt, přátelství, vážný vztah
Cena členství od 349 Kč
Placené členství Ano
Automatické prodloužení členství Ano
Výhody premium členství Neomezená komunikace, Prohlížení fotografií uživatelů, Přehled o návštěvách profilů, Potvrzení o přečtených zprávách
Vědecká metoda seznamování Ano
Manuální schvalování profilů Ne
Veřejné profily Ne
Počet uživatelů 250K+
Partnerský vztah Svobodní
Mobilní aplikace Ano
Zákaznická podpora Online
Registrace
Doba členství Měsíčně Celkem
VIP 1 měsíc 749 Kč 749 Kč
VIP 3 měsíců 539 Kč 1 617 Kč
VIP 6 měsíců 349 Kč 2 094 Kč
profile

Lucie Fisher

Průměrné hodnocení: 4 z 5

Závěrečné hodnocení

Na závěr lze shrnout vlastnosti portálu eDarling.cz do několika slov. Server patří k absolutní špičce, kterou český internet v současné době v oblasti hledání partnera nabízí. Jeho klientela se rekrutuje z řad uživatelů mladších středních let a zaměřuje se především na hledání dlouhodobého vztahu. V rámci neplacené verze webu nelze provádět prakticky nic. Pro zprovoznění všech běžných funkcí je nutné se zaregistrovat do VIP sekce. V rámci ní je možno oslovovat ostatní uživatele prostřednictvím soukromých zpráv, prohlížet si jejich snímky v plném rozlišení či zjistit, zda vámi odeslané zprávy již adresát přečetl.

Základna uživatelů je z hlediska pohlaví poměrně vyrovnaná, šanci nalézt partnera tak zde mají všichni vcelku vyrovnanou. Poplatky za prémiové členství jsou v porovnání s ostatními podobně zaměřenými weby poměrně vysoké. To ale působí v pozitivním slova smyslu jako jakýsi filtr zabraňující registraci falešných profilů či uživatelů, jejichž cílem není nalezení partnera.

Server podporuje snahy uživatelů a již při registraci po nich vyžaduje vyplnění osobnostního dotazníku, na jehož základě je pak schopen s vyžitím vědecké metody doporučit členům vhodné adepty na protějšek se zobrazením procenta shody. Pro uživatele, kteří často cestují nebo nemají možnost používat portál přes web, je k dispozici mobilní aplikace. Server lze doporučit lidem ve středních letech, kteří jsou již dobře zabezpečení, ví, kam v životě směřují, jen jim chybí dokonalý partner.

Další recenze

profile image

Singles 50

Seznamka pro vážný vztah 40+

Exkluzivní seznamka pro nezadané ve věku nad 40 let.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
256k+

Uživatelů

40+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Academic Singles

Seznamka pro vážný vztah 25+

Prémiová seznamka na úrovni nejen pro vysokoškolsky vzdělané.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
24k+

Uživatelů

25+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Elitedate.cz

Seznamka pro vážný vztah 20+

Elitní seznamka pro náročné, kteří hledají vážnou známost.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
150k+

Uživatelů

20+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme