Recenze, test a srovnání seznamky Singles50

Autoř recenze: Lucie Fisher a Milan Dostál

Poslední aktualizace stránky: 21. 06. 2019

profile image

Singles50

Seznamka pro vážný vztah 40+

Exkluzivní seznamka pro nezadané ve věku nad 40 let.

Vyzkoušet
256k+

Uživatelů

40+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

Rychlé shrnutí

Portál Singles50.cz se prezentuje jako exkluzivní online seznamka pro nezadané v nejlepších letech. Co se týče věkového omezení, lze konstatovat, že svému cíli dostojí, registrovat se totiž mohou pouze osoby obou pohlaví starší 40ti let. Server propaguje tisíce šťastných párů, které se po celém světě potkaly jeho zásluhou. Zda je to reálné či ne si udělejte obrázek sami, nicméně kvalitu uživatelské základny tomuto portálu upřít nelze.

Díky prvotnímu filtru založenému na věkovém omezení registrujících se uživatelů je vysoká pravděpodobnost, že se na serveru potkáte s vyzrálými osobnostmi, které budou opravdu hledat to co vy. Vyplníte-li na svém profilu osobní dotazník, server vám jich dokonce několik na základě velmi propagované vědecké metody doporučí. Ty pak můžete i v rámci neplaceného profilu oslovit jednou zprávou. Budete-li chtít rozvinout rozsáhlejší konverzaci, budete nuceni si předplatit prémiové členství. To je také potřeba v případě, že chcete shlédnout nerozmazané fotografie ostatních členů portálu. Cena VIP účtu, který je nezbytný pro zprovoznění některých základních funkcí, je v porovnání s ostatními podobně zaměřenými portály poměrně vysoká. Funguje tak jako hlavní filtr pro odstranění falešných profilů a vtipálků, kteří se chtějí bavit na cizí účet.

 • Doporučení vhodných partnerů založené na vědecké metodě.
 • Portál se zaměřuje výhradně na vážná seznámení osob starších 40ti let.
 • Uživatelská základna není příliš rozsáhlá, zato je však plná kvalitních kontaktů.
 • V rámci neplacené verze lze oslovit pouze jedenkrát uživatele doporučené portálem.
 • Poměr uživatelů obou pohlaví je vyvážený.
 • Již v základním rozhraní lze filtrovat uživatele podle rozmanitých kritérií, případně si prohlížet profily těch, které vám na základě vědecké metody doporučil server.
 • V rámci neplaceného členství lze oslovit každého doporučeného uživatele pouze jedenkrát.
 • Pro neomezenou konverzaci se všemi členy serveru je nutno si aktivovat prémiové členství.
 • VIP členové mohou mimo jiného zjišťovat, kdo z ostatních uživatelů navštívil jejich profil.

Naše recenze

Portál Singles50.cz disponuje méně rozvětvenou uživatelskou základnou, která však předčí ostatní podobné servery svojí kvalitou. Zaregistrovaní členové portálu se věkově pohybují nad hranicí 40ti let a jejich úmyslem je najít na internetu partnera. Vysoké poplatky eliminují pravděpodobnost registrace nemístných vtipálků či nereálných profilů. Psychologický dotazník, který je součástí osobního profilu slouží k následnému doporučení vhodných partnerů na základě vědecké metody. Kontakty doporučené portálem lze oslovit prostřednictvím jediné zprávy i v neplacené verzi. Pro neomezenou komunikaci je však nutno si zřídit prémiové členství. To je potřeba i pro zobrazení fotografií ostatních uživatel v plném rozlišení bez rozostření.

Prostředí serveru je navrženo velice moderně a přehledně a poradí si s ním i uživatel, který s počítačovou technikou příliš nekamarádí. V rámci portálu lze vyhledávat uživatele podle různých kritérií, filtrovat a třídit jejich profily a ty zajímavé si přidávat do oblíbených, případně později kontaktovat. Součástí VIP sekce je i možnost zjistit, kdo navštívil váš profil, případně zajímavým návštěvníkům zanechat vzkaz.

Uživatelé Singles50

Uživatelská základna

Parametr Hodnota
Počet uživatelů ~256 000
Věkové skupiny 40+
Partnerský vztah Svobodní
Typ seznamování Vážné seznámení, flirt, přátelství

Portál Singles50.cz se pyšní tisíci páry po celém světě, které se poznaly jeho prostřednictvím. O tom, zda je to pouze reklamní sdělení či je na něm zrnko pravdy se můžete přesvědčit sami. Šanci však máte pouze, je-li vám nad 40 let. Přesně na tuto věkovou skupinu se totiž portál Singles50.cz specializuje. Zároveň jsou preferováni uživatelé s vysokoškolským či alespoň středoškolským vzděláním a solidním životním zázemím. Tomu odpovídají i poplatky za prémiové členství, jež je pro většinu běžných funkcí nezbytné a nepatří k těm nejlevnějším. V rámci osobního profilu ihned po zaregistrování doporučí server nahrát vlastní fotografii, která údajně zvýší šanci na oslovení až 5x. Zároveň je doporučeno vyplnit údaje o sobě týkající se vašich názorů a životního stylu, které pomohou serveru doporučit vám vhodné uživatele ke kontaktování. Pro vyhledávání ideálních partnerů je využíván vědecky podložený algoritmus. Lidé zde hledají téměř výhradně dlouhodobého partnera, na uživatele poohlížející se po flirtu či krátkodobém románku založeném na sexu zde s vysokou pravděpodobností téměř nenarazíte.

Registrace

 • Jestliže jste vlastníky platné e-mailové schránky, máte vše co k registraci na portálu Singles50.cz potřebujete.
 • V rámci registrace nejprve vyplníte psychologický dotazník, poté bude portál vyžadovat informace i o vašem vzhledu a sexuální a náboženské orientaci.
 • Na základě vstupního dotazníku vám budou serverem doporučení vhodní partneři.
 • Celý registrační proces je zcela zdarma.
 • Většina běžných funkcí nefunguje ve variantě zdarma.
 • Chcete-li konverzovat s ostatními uživateli prostřednictvím zpráv, musíte si aktivovat prémiový profil.
 • Předností je jednoduchá a intuitivní správa vlastní osobní stránky.
image small

Ještě předtím než po vás server bude vyžadovat informace o sobě, musíte vyplnit některé otázky přímo na tělo. Ty se týkají především vašeho obvyklého chování v partnerství a preferencí a požadavků na partnera. Pak následují klasické informace o vás, to znamená, kolik měříte, jaký máte typ postavy, délku vlasů a dokonce i barvu očí. Následují otázky na vzdělání, povolání, bydliště a výši roční příjmu, která prý ale není ostatním uživatelů viditelná. Kromě dalších obvyklých otázek na vztah ke kouření a alkoholu a počet dětí se server dotazuje i na vaše náboženské zaměření. V porovnání s ostatními podobně zaměřenými portály tak máte pocit, že si váš již během registrace pěkně proklepli. Ihned po dokončení procesu registrace předkládá server okno s možností nahrání vlastních fotografií. Ta je všem uživatelům důrazně doporučena. Výhodou však je, že si sami můžete určit viditelnost vašich fotek. Snímky můžete zpřístupnit buď pouze pro uživatele pohlaví, v němž očekáváte partnera, případně můžete jednotlivé obrázky zpřístupnit konkrétním členům zvlášť. Je tak jen na vás, komu svoje fotografie ukážete. Ostatní uživatelé vaše fotky uvidí rozostřeně.

Registrace je zcela zdarma, budete-li však chtít portál plnohodnotně využívat a komunikovat s ostatními uživateli, budete nuceni si zaplatit prémiové členství. To lze aktivovat zkušebně na 1 měsíc či v cenově zvýhodněné variantě na 6 a 12 měsíců.

 • V rámci registrace musíte vyplnit o sobě alespoň několik základních informací, které pomůže ostatním alespoň rámcově si vás zařadit.
 • Šance na seznámení zvýší pravdivě vyplněná dotazník v osobním profilu.
 • Porovnání osobnostních profilů a doporučení vhodných partnerů na základě vědecké metody.
 • Možnost oslovit portálem doporučené partnery jedinou zprávou i v rámci neplacené varianty webu.
 • Pro další komunikaci s ostatním uživateli je nutno aktivovat prémiové členství.
 • V rámci neplacené verze není možné spatřit ostré fotografie ostatních uživatelů.
image small

V rámci jakéhokoliv online portálu pro hledání partnera platí zlaté pravidlo být aktivní. Ani Singles50.cz není výjimkou. Základem úspěchu při hledání pana úžasného nebo paní dokonalé je kompletně vyplněný profil včetně několika fotografií a samozřejmě pravdivě zodpovězený dotazník, na základě něhož vám budou doporučeni vhodní partneři prozatím ke komunikaci. Ty je možné v rámci neplacené verze webu oslovit prostřednictvím 1 zprávy. Na další komunikaci v rámci portálu si již musíte předplatit jeho prémiovou verzi. Ta je potřeba i v případě, že chcete spatřit ostré fotografie ostatních uživatelů. Ti vám je ale mohou individuálně zpřístupnit i v neplacené verzi, závisí pouze na sympatiích, které pocítí na základě vaší zprávy. Vzhledem k tomu, že uživatelé portálu Singles50.cz jsou převážně vyššího věku, nelze u nich očekávat naivitu či životní nezkušenost. Přesto však i tito lidé na většině neplacených masových seznamovacích serverů mohou nalétnout vtipálkovi, který se baví na jejich účet či reagovat na falešný profil. Toto je v rámci portálu Singles50.cz maximálně eliminováno. Hledáte-li tedy partnera prostřednictvím této stránky, máte téměř jistotu, že vždy komunikujete s reálným člověkem, který stojí o seznámení. Výhodou je i vyvážený poměr obou pohlaví, který je zárukou rovnoměrných šancí.

Mobilní aplikace

 • Mobilní aplikace pro telefony s Androidem ani s iOS zatím není vydána.
 • Verze pro PC je navržena tak, aby ji bylo možno efektivně používat i na zařízeních menšího formátu, například mobilních telefonech či tabletech.
 • I na malé obrazovce mobilního telefonu lze poměrně jednoduše ovládat plnou verzi webu.
 • Portál je jednoduše ovladatelný a jeho grafický design neruší práci na malém formátu.

Aplikace pro systémy Android ani iOS prozatím není vydána. To ale není překážka, která by činila využití všech funkcí portálu na zařízeních s menším displejem, nemožným. U většiny uživatelů nad 40 let se však dá očekávat, že hledání partnera budou řešit prostřednictvím klasického desktopu či laptopu. Díky promyšlené grafice, která je přehledná i na obrazovce tabletu či mobilního telefonu však není problém se podívat na aktuality kdykoliv během dne, kdy zrovna nemáte přístup k počítači. Můžete tak kdykoliv vyhledávat partnery, filtrovat jejich profily či jednoduše psát a přijímat zprávy.

Design a použitelnost

 • Nekomplikovaně navržené rozhraní, které neruší zbytečnými grafickými detaily.
 • Velice jednoduše použitelný osobní profil i funkce vyhledávání uživatelů.
 • Grafická stránka je velice neotřelá, svojí stylizací vhodná pro uživatele vyššího věku.
 • Uživatelské profily obsahují na první pohled poněkud větší množství informací, které mohou některé uživatele odradit od jejich detailního studia.
 • Celý web je bez reklam, dokonce i v neplacené verzi.
 • I ve variantě zdarma lze kontaktovat uživatele doporučené serverem, bohužel jenom jedenkrát.
 • Poplatky za prémiové členství jsou v porovnání s ostatními podobně zaměřenými servery poměrně vysoké.
 • Neomezeně komunikovat s ostatními členy lze až po předplacení VIP verze webu.
 • Ihned po zaregistrování je každý nový člen vyzván k přidání vlastní fotografie.
 • Díky vysokým poplatkům za zpřístupnění neomezeného využití všech funkcí jsou odfiltrovány vtipálci a většina falešných profilů.
image small

Po grafické stránce je portál Singles50.cz navržen velice jednoduše se zaměřením na možnost intuitivního ovládání. Uživatele vyššího věku tak na první pohled neodradí a naopak zaujme jejich pozornost. Již v rámci registrace je vyžadováno vyplnění informací o novém uživateli, který na sobě následně může ve svém osobním profilu prozradit více. V rámci vyhodnocení psychologického profilu nového člena dochází i k navržení vhodných partnerů, které je možné v rámci neplaceného využití webu zdarma jedenkrát kontaktovat. Pro neomezenou konverzaci a plné zobrazení fotografií všech uživatelů je nutno si však předplatit prémiové členství. Poplatky za něj jsou ve srovnání s podobně zaměřenými servery poměrně vysoké. Slouží tak jako prvotní zábrana proti registraci falešných profilů a uživatelů, kteří by to s hledáním partnera nemysleli vážně.

Členství

 • Výhody zdarma
 • Registrace a vyplnění osobního profilu včetně dotazníku.
 • Možnost uložit do osobního profilu vlastní fotografie.
 • Doporučení vhodných kontaktů serverem na základě vědeckého vyhodnocení vašeho psychologického profilu.
 • Rozhraní bez rušivých reklam.
 • Možnost nastavovat parametry vyhledávání vhodných partnerů.
 • Komunikace s doporučenými partnery prostřednictvím jediné zprávy.
 • I platící uživatelé vám v případě sympatií mohou zpřístupnit v plném rozlišení některé své fotografie.
 • Lze zjistit, kdo z doporučených kontaktů je momentálně přihlášen.
 • Zobrazení profilů doporučených partnerů, ale s rozmazanými fotografiemi.
 • Placené výhody
 • Zobrazení plných profil všech uživatelů.
 • Konverzace se všemi členy portálu bez omezení.
 • Zjištění počtu a detailů návštěv vašeho profilu.
 • Možnost přidat si zajímavé uživatele do oblíbených.
 • Zvýšená ochrana soukromí. Neplatící členové nevidí vaše fotografie v plném rozlišení.
 • Jednoduše v sekci „Moji návštěvníci“ zjistíte, kdo navštívil váš profil.
 • Lze přijímat zprávy od všech uživatelů včetně těch neplatících.

Přehled členství

Doba členství Měsíčně Celkem
VIP 1 měsíc 149 Kč 149 Kč
VIP 6 měsíce 549 Kč 3 294 Kč
VIP 12 měsíců 399 Kč 4 788 Kč

Pro většinu klasických funkcí počínajících již komunikací s ostatními uživateli je nutné si aktivovat prémiové členství. To si lze vyzkoušet po dobu jednoho měsíce s možností prodloužení na celkem 3 měsíce nebo si rovnou předplatit 6ti nebo 12ti měsíční variantu. Cena VIP členství je v porovnání s ostatními portály zaměřenými na hledání partnera poměrně vysoká. Působí ale jako jakýsi předfiltr proti registraci vtipálků či falešných účtů. Prémiové členství je pro uživatele serveru Singles50.cz, kteří to s hledáním partnera myslí opravdu vážně, prakticky nutností.

Funkce

 • Funkce zdarma
 • Registrace na portál a následné úpravy vlastního profilu.
 • Nahrávání vlastních fotografií do svého profilu.
 • Možnost prohlížení profilů ostatních uživatelů a jejich filtrování v závislosti na požadovaných vlastnostech.
 • Zjištění, kdo z uživatelů je právě online.
 • Rozhraní portálu je i ve verzi zdarma absolutně bez reklam.
 • Můžete vyhledávat a filtrovat profily uživatelů v závislosti na zvolených kritériích, například věku, výšce, vztahu k alkoholu či počtu dětí.
 • Vědecká metoda pro doporučení vhodného partnera.
 • Možnost oslovit doporučeného partnera 1 zprávou.
 • I platící uživatelé mohou zpřístupnit svůj profil včetně ostrých fotografií vybraným členům varianty zdarma.
 • Placené funkce
 • Možnost zobrazit plné profily ostatních členů se zřetelně viditelnými fotografiemi.
 • Neomezená komunikace se všemi uživateli serveru Singles50.cz.
 • Možnost přidat si zajímavé uživatele do oblíbených.
 • Můžete zjistit, kdo navštívil váš profil.
 • Sympatické uživatele jednoduše přidáváte mezi své oblíbené kontakty.
 • Je ochráněno vaše soukromí, vaše fotografie si neplatící členové nemohou prohlédnout.
 • Můžete přijímat i zprávy od uživatelů neplacené varianty.
 • Je možno vyhledávat a filtrovat ve všech profilech členů portálu včetně možnosti jejich oslovení.

Portál Singles50.cz je zaměřen na poskytování seznamovacích služeb pro nezadané osoby starší 40ti let. V rámci nastavení profilu nabízí několik zajímavých funkcí, které nejsou příliš obvyklé. Mezi nimi například i zasílání zpráv ve vašem zastoupení potenciálním partnerům. Obsahem zpráv jsou vaše aktivity, novinky a změny. Díky tomuto vylepšení můžete zvýšit své šance na úspěch. Kromě toho je možné si nechat zasílat upozornění na e-mail v případě, že vám někdo pošle v rámci portálu zprávu. Server Singles50.cz preferuje stabilní uživatele, kteří by jeho prostřednictvím rádi poznali nového partnera, proto jsou některé základní funkce v rámci neplacené verze nedostupné. Například posílat zprávy ostatním členům je možné až v rámci prémiového účtu. Ten však patří v porovnání s dalšími podobně zaměřenými portály mezi ty vyšší. Výjimku tvoří snad jen partneři doporučení portálem. Těm je možno zaslat jednu zprávu zdarma.

Celkové výsledky hodnocení

Naše hodnocení
Typ seznamování Flirt, přátelství, vážný vztah
Cena členství od 149 Kč
Placené členství Ano
Automatické prodloužení členství Ano
Výhody premium členství Rychlé procházení profilů, Čtení a odesílání zpráv, Jasně viditelné fotografie, Přidání kontaktů k oblíbeným
Vědecká metoda seznamování Ano
Manuální schvalování profilů Ne
Veřejné profily Ne
Počet uživatelů 256K+
Partnerský vztah Svobodní
Mobilní aplikace Ne
Zákaznická podpora Online
Registrace
Doba členství Měsíčně Celkem
VIP 1 měsíc 149 Kč 149 Kč
VIP 6 měsíců 549 Kč 3 294 Kč
VIP 12 měsíců 399 Kč 4 788 Kč
profile

Lucie Fisher

Průměrné hodnocení: 3.5 z 5

Závěrečné hodnocení

Na konec lze konstatovat, že portál Singles50.cz patří k těm nejkvalitnějším webům, které se na českém internetu v této oblasti vyskytují. Jeho klientela je spíše konzervativní a stálá, což je dáno mimo jiné věkem uživatelů a jejich zaměřením na dlouhodobý vztah. Na tuto stránku se mohou registrovat uživatelé nad 40 let věku a předpokládá se také jejich dobré finanční zajištění, protože poplatky za prémiové členství, které je nutné k zprovoznění většiny běžných funkcí, jsou poměrně vysoké. Server však deklaruje vysokou úspěšnost při zprostředkování kvalitních kontaktů na potenciální partnery a tisíce šťastných párů, které již má na svém kontě.

Vysoké poplatky za prémiové členství působí jako jakýsi předfiltr pro uživatele, kteří by to s hledáním partnera nemysleli vážně a chtěli se pouze bavit na cizí účet. Uživatelská základna portálu není příliš rozsáhlá, nicméně je kvalitní a plná osob, které chtějí poznat stálého partnera. Flirt a sex zde většina uživatelů nehledá. Výhodou je i vyváženost uživatelů z hlediska pohlaví, všichni tak mají přibližně stejné šance potkat dokonalý protějšek.

Po vyplnění detailů týkajících se vašich názorů a životního stylu vám server Singles50.cz na základě vědecké metody doporučí několik vhodných partnerů, které je možné jedinou zprávou oslovit i v neplacené verzi. Zrovna tak vám mohou VIP uživatelé jako neplatícím členům zpřístupnit některé své fotografie. Toto jsou poměrně neobvyklé funkce, které zpříjemní používání webu lidem, kteří ještě nejsou rozhodnuti, zda si chtějí prémiové členství pořídit. Celkově lze server doporučit především starším lidem s jasnou představou o ideálním partnerovi, kteří dávají přednost kvalitě před kvantitou, a nemají problém si za účelem získání opravdu dobrých kontaktů zřídit finančně poměrně náročný prémiový účet.

Další recenze

profile image

Singles 50

Seznamka pro vážný vztah 40+

Exkluzivní seznamka pro nezadané ve věku nad 40 let.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
256k+

Uživatelů

40+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Academic Singles

Seznamka pro vážný vztah 25+

Prémiová seznamka na úrovni nejen pro vysokoškolsky vzdělané.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
24k+

Uživatelů

25+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Elitedate.cz

Seznamka pro vážný vztah 20+

Elitní seznamka pro náročné, kteří hledají vážnou známost.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
150k+

Uživatelů

20+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme