Recenze, test a srovnání seznamky Seznámit.cz

Autoř recenze: Lucie Fisher a Milan Dostál

Poslední aktualizace stránky: 21. 06. 2019

profile image

Seznámit.cz

Seznamka pro vážný vztah 20+

Jedna z největších seznamek v České republice zaměřená na rychlé rande.

Vyzkoušet
300k+

Uživatelů

20+

ideální věk

Vážný vztah

Rychlé shrnutí

Server Seznámit.cz patří k největším seznamovacím platformám na českém internetu. Mezi jeho přednosti patří především široká uživatelská základna, univerzálnost a možnost hledat vhodný protějšek, kamarády či flirt ve všech věkových i sociálních skupinách. Bohužel i v rámci placené verze se zobrazuje poměrně velké množství reklam, které zpomaluje odezvu serveru. VIP členství počet zobrazovaných reklam pouze omezí. Server lze využívat poměrně dobře i ve verzi zdarma. Prémiové členství slouží především ke zviditelnění vašeho profilu a přilákání většího množství potenciálních protějšků. Navázat kontakt s ostatními uživateli lze i prostřednictvím seznamovacího inzerátu, který si může každý nováček zadat bezprostředně po registraci. Výhodou je nízká cena prémiového členství i velice dobrá možnost navázání kontaktu s ostatními uživateli Server se zaměřuje především na snadné kontaktování ostatních, kteří by rádi zašli na rychlé rande, jež nejlépe prozradí vzájemné sympatie.

Na tomto serveru se nemusíte obávat složitého vypovídání prémiového členství. To lze zaplatit pouze prostřednictvím SMS a po jeho vypršení se automaticky neprodlužuje. Jestliže chcete zvýšit své šance na nalezení partnera, můžete si vést osobní deník, v němž budete zveřejňovat svoje myšlenky, nápady a pocity, ale i významné události a necháte tak ostatním nahlédnout trochu do svého soukromí a poznat vás jako člověka.

 • Uživatelsky přívětivý design vybavený pro někoho trochu zastaralejší grafikou.
 • Portál lze plnohodnotně používat i ve variantě zdarma.
 • Ochrana soukromí uživatelů není na příliš vysoké úrovni.
 • Za příznivé ceny lze získat některý z VIP účtů.
 • Univerzální seznamovací server pro všechny věkové i sociální skupiny.
 • Šanci na úspěch zvyšuje na české poměry extrémně rozsáhlá uživatelská základna.
 • Lze se jednoduše probírat profily ostatních členů, případně hodnotit jejich fotografie a tím na sebe upozornit.
 • Portál nabízí možnost vkládat vlastní seznamovací inzeráty.
 • Najít zde můžete vážný vztah, kamarády i protějšek na jednorázový úlet.

Naše recenze

Web Seznámit.cz patří společně se serverem Seznamka.cz k našim největším online portálům zaměřeným na vyhledávání partnera. Seznámit.cz patří k univerzálním serverům, na které se mohou registrovat prakticky jakýkoliv uživatelé všech věkových kategorií. Uživatelská základna portálu je opravdu široká a čítá až 300 tisíc lidí, což je na české poměry ojedinělé. Hledat partnera, kamaráda či flirt na něm může opravdu každý. Kromě filtrování a probírání se profily ostatních uživatelů, si můžete v rámci tohoto portálu zadat i seznamovací inzerát a v něm specifikovat své požadavky na potenciální protějšek. Mimo funkcí zdarma nabízí server i VIP členství, za které si uživatelé připlatí pouhých několik desetikorun za 50, 70 a 100 dní. Z tohoto hlediska se server Seznámit.cz řadí k nejlevnějším portálům s podobným zaměřením.

V rámci tohoto serveru se můžete kromě seznamování probírat i osobními fotografiemi uživatelů a provádět jejich hodnocení, zrovna tak je možné si založit a spravovat vlastní fotogalerii. Mezi praktické funkce patří například možnost dát vědět uživatelům, že vás zaujali nebo že máte zájem o vzájemné seznámení. To vše lze nastavit na kartě Sympatie. Nahlédnout do vlastního soukromá můžete nechat ostatním uživatelům prostřednictvím osobního deníku, který si na portálu může vést každý uživatel.

Uživatelé Seznámit.cz

Uživatelská základna

Parametr Hodnota
Počet uživatelů ~300 000
Věkové skupiny 20+
Partnerský vztah Svobodní, zadaní
Typ seznamování Vážné seznámení

Portál Seznámit.cz patří mezi největší weby tohoto druhu v České republice. V současné době je zde registrováno přes 300 tisíc uživatelů a každým dnes přibývají další. Portál je zaměřen především na rychlé vyhledání vhodného partnera na rychlé rande. Během několika minut tak zde můžete nalézt partnera, s nímž lze zajít například na rychlý oběd či večeři a ověřit si vzájemné sympatie. Na server Seznámit.cz se mohou registrovat všichni zájemci o nového partnera ve věku od 15 let, kterým je na úvod umožněno vložit si vlastní seznamovací inzerát o délce až 199 znaků. Mezi uživateli můžete hledat protějšek na vášnivý sex, nezávazný flirt či dlouhodobý vztah založený na vzájemné důvěře. Uživatelé různých věkových kategorií, zájmů i bydliště už na vás čekají. Chcete-li zvýšit své šance na nalezení slečny dokonalé či pana báječného, můžete si aktivovat VIP členství, které stojí opravdu pár korun a jeho prostřednictvím zviditelnit svůj profil. Vzhledem k tomu, že portál lze plnohodnotně používat i ve verzi zdarma, nevyhnete se riziku kontaktu s vtipálky a Sommery. Při troše zkušeností tyto podvodníky ale velice rychle poznáte.

Registrace

 • K registraci potřebujete především platnou e-mailovou schránku.
 • Jednoduchý a dobře vedený registrační proces s nutností vložit pár základních údajů o sobě.
 • Celá registrace je absolutně zdarma.
 • Uživatelské rozhraní je velice intuitivní, po registraci v něm můžete upravovat své osobní údaje.
 • Po registraci lze vyhledávat v profilech ostatních uživatelů a třídit je podle svých preferencí.
 • Celý registrační proces bez problémů zvládnete během několika málo minut.
 • Seznamku lze používat zcela zdarma, připlatit si lze ale i za VIP členství.
 • Registraci potvrdíte ověřením platnosti vaší e-mailové schránky kliknutím na odkaz ve zprávě, kterou do několika minut obdržíte do vaší pošty.
 • Registraci zdarma i zpřístupnění VIP členství vyřešíte do několika málo minut.
image small

Ještě před zadáním e-mailu a dalších osobních údajů se vás server Seznámit.cz zeptá na vaše pohlaví, rok narození a místo bydliště. Poté jste přesměrování na formulář rámci něhož zadáváte svoji přezdívku, adresu a především představy o ideálním partnerovi. Ty jsou později přetransformovány do hlavního seznamovacího textu na vašem profilu. Ten je ale možné naštěstí dodatečně změnit. Mezi nepovinné údaje, které však můžete vložit již při registraci, patří informace o vaší výšce, váze, barvě vlasů, koníčcích a požadavcích na partnera. Bezprostředně po odeslání údajů po vás server vyžaduje vložení fotografie. Je možné ale tento krok přeskočit a fotku vložit později.

 • Pro zatraktivnění svého profilu si do něj bezprostředně po registraci vložte aktuální fotografii.
 • Server Seznámit.cz doporučuje a přednostně zobrazuje prémiové uživatele.
 • Chcete-li specifikovat svoje požadavky a představy ideálního partnera, můžete tak učinit prostřednictvím inzerátu.
 • Jestliže někdo zareagoval na váš profil, odepište mu i v případě, že to na první pohled není váš typ.
 • Zaujme-li vás něčí profil, nebojte se ho oslovit prostřednictvím soukromé zprávy.
 • Prozraďte o sobě na svém profilu nějakou zajímavost, budete vypadat přitažlivěji.
 • Účastněte se hodnocení fotografií ostatních uživatelů a dejte jim vědět, že se vám líbí.
image small

Kromě prvotního pravdivého vyplnění informací o sobě se vyplatí nahrát na server svoji fotografii. Oslovíte tak mnohem větší procento uživatelů. Další možností, jak zvýšit viditelnost svého profilu, je nahrání vlastního seznamovacího inzerátu, ve kterém lze specifikovat svoje požadavky na partnera. Aby lidé, které takto nalákáte na svůj profil, už na něm zůstali a měli potřebu vás kontaktovat, je dobré o sobě prozradit maximum detailů a v ideálním případě i nějakou neobvyklou pikantnost, která by mohla zaujmout ty správné uživatele. Jestliže tímto způsobem vytáhnete svoji osobní stránku z průměru, vaše šance na komunikaci s těmi správnými uživateli se rapidně zvýší. Velice zajímavou funkcí, která se skrývá pod záložkou sympatie je možnost vložit se na jedno místo seznam uživatelů, u kterých máte vážný zájem o seznámení či vás zaujali. Jestliže se vám nikdo neozývá, nebojte se a buďte aktivní, ozvěte se sami. Jedině díky vysoké aktivitě na portálu, máte šanci nalézt protějšek na rychlé rande, které může být klidně počátkem nového vztahu.

Mobilní aplikace

 • Mobilní aplikace pro operační systémy Android ani iOS prozatím neexistuje.
 • Desktop verze portálu je ale navržena velice prakticky, takže je ji možné bez většího omezení používat i na zařízeních menšího formátu.
 • I na mobilu si lze založit profil, spravovat jej a hodnotit fotografie ostatních uživatelů.
 • Na tabletu či telefonu je možno vložit své právě vyfocené fotografie a vytvořit si fotogalerii, zadat si inzerát či se jen probírat profily ostatních uživatelů.
image small

Samostatná mobilní aplikace, kterou by bylo možno stáhnout prostřednictvím Google Play a nainstalovat na svůj tablet či mobilní telefon, prozatím neexistuje. To ale nebrání používání portálu Seznámit.se i na zařízeních menšího formátu. Desktopová aplikace je navržena velice flexibilně a umožňuje pohodlnou práci s portálem prakticky na jakémkoliv zařízení. Grafická stránka může některým uživatelům připadat zastaralá, nicméně jiní zrovna tuto vlastnost ocení jako plus. Menší problém mohou v neplacené i prémiové verzi způsobovat rušivé reklamy,jejichž množství lze v placené variantě webu pouze omezit.

Design a použitelnost

 • Automatické navádění nového uživatele při registraci nového profilu
 • S administrací uživatelského profilu si poradí opravdu každý.
 • V rámci profilu zdarma se zobrazuje poměrně velké množství reklam.
 • Barevná kombinace odstínů šedé a modré neruší pohyb po portálu a umožňuje jeho snadné používání.
 • Jednoduché třídění osobních profilů ostatních uživatelů a vyhledávání ideálního protějšku.
 • Možnost hodnocení osobních fotografií ostatních uživatelů a vytvoření vlastní fotogalerie.
 • Velice intuitivní prostředí se zajímavou grafikou.
 • Pozitivní funkcí umožňující mít větší šance při seznamování je možnost vkládání vlastních inzerátů.
 • VIP účet slouží především ke zviditelnění osobního profilu.
 • Ceny za prémiové členství jsou velice nízké.
 • Partnera lze vyhledávat prostřednictvím profilových fotografií.
 • Uživatelské prostředí působí mírně zastaralým dojmem.
 • Již při registraci vás server nasměruje na váš profil a pomůže s jeho vyplněním.

Portál Seznámit.cz působí na první pohled uklidňujícím dojmem. Kombinace šedé a modré s bílou neruší jeho využívání, ani však nepůsobí moderně a svěže. Přesto server disponuje širokou uživatelskou základnou, která je základem úspěchu při hledání partnera. Na některé uživatele může prostředí portálu působit lehce nemoderně, někteří naopak ocení jeho konzervativnost. Nevýhodou je intenzivní zobrazování reklam ve verzi zdarma To lze částečně omezit v rámci prémiového účtu. Přesto se však v obou variantách reklamy snaží vtlačit do uživatelovy pozornosti. Server sám již od počátku upozorňuje na nevložení fotografie. V přehledném rozhraní můžete kromě informací o sobě spravovat jednoduše i odpovědi na vaše inzeráty, případně nabídky na seznámení. I v neplacené verzi navíc vidíte, kdo navštívil váš profil, a v placené si navíc můžete vám sympatické uživatele přidávat do přátel. Na portálu Seznámit.cz se lze nejen seznámit, ale i dobře pobavit. V rámci členství můžete hodnotit fotografie ostatních uživatelů nebo vystavovat svoje vlastní a pracovat na své fotogalerii. Mezi nevýhody portálu Seznámit.cz patří vysoká procentuální možnost potkání vtipálka nebo spammera, protože profily nejenže nejsou manuálně schvalovány, ale navíc není v neplacené verzi omezeno ani používání serveru.

Členství

 • Výhody zdarma
 • Založení osobního profilu, úprava informací o sobě a vkládání profilových fotografií.
 • Založení vlastního seznamovacího inzerátu.
 • Úpravy a vyplnění osobního profilu.
 • Filtrování mezi uživatelskými profily podle předem vybraných kritérií.
 • Možnost kontaktovat ostatní uživatele a poslat jim zprávu.
 • Hodnocení fotografií ostatních členů portálu Seznámit.cz.
 • Vyplnění seznamovacího profilu, na základě něhož vám server bude schopen určit vzájemnou kompatibilitu s ostatními členy.
 • Prohlížení profilů všech uživatelů.
 • Možnost hodnotit fotografie ostatních.
 • Správa vlastního fotoalba.
 • Placené výhody
 • Možnost okamžitého spočítání vhodnosti konkrétního partnera.
 • Vložení až 300 uživatelů do adresáře oblíbených.
 • Přednostní zobrazování a zviditelnění na předních místech portálu Seznámit.cz.
 • Archivace volitelných osobních rozhovorů po dobu až 2 měsíců.
 • Zjistíte, kdo vás má mezi oblíbenými uživateli.
 • Méně zobrazovaných reklam a v důsledku toho zrychlení používání serveru.
 • V osobních zprávách a diskuzích můžete používat smajlíky a emotikony.
 • Můžete vidět, kdo navštívil váš profil.
 • Vidíte, zda si protistrana přečetla vaše zprávy.
 • Máte detailní přehled o hodnocení vaší profilové fotografie.
 • Neomezená komunikace se všemi uživateli portálu.
 • A celá řada dalších výhod.

Přehled členství

Doba členství Měsíčně Celkem
VIP 50 dní 50 Kč 50 Kč
VIP 70 dní 80 Kč 80 Kč
VIP 100 dní 99 Kč 99 Kč

VIP členství si můžete aktivovat kdykoliv v průběhu používání portálu Seznámit.cz. Provést to lze prostřednictvím SMS. Je možné volit ze 3 variant VIP účtu podle doby trvání. Nejkratší je na 50 dní, poté na 70 a nejdelší na 100 dní. Nejdražší varianta prémiového účtu vyjde na 99 Kč. Ceny jsou tedy ve srovnání s ostatními podobně zaměřenými servery neuvěřitelně nízké. Součástí placených výhod je možnost posílat ostatním uživatelům vzkazy se smajlíky, zároveň u odeslaného vzkazu uvidíte jeho aktuální status, to znamená, zda si jej dotyčný již přečetl či nikoliv. Samozřejmostí je také předností zobrazení mez profily uživatelů serveru

Funkce

 • Funkce zdarma
 • Registrace vlastního profilu a jeho správa.
 • Vkládání fotografií, informací o sobě a vložení seznamovacího inzerátu pro hledání nejvhodnějších protějšků.
 • Komunikace, posílání a čtení zpráv od ostatních uživatelů portálu.
 • Vyhledávání mezi profily ostatních uživatelů s výběrem parametrů nejhodnějšího protějšku.
 • Informace o tom, kdo si prohlédl váš profil.
 • Hodnocení fotografií ostatních členů portálu Seznámit.cz.
 • Sledování vlastní statistiky oblíbenosti fotografií.
 • Možnost spravovat a upravovat vlastní snímky.
 • Vyhledávání vhodných protějšků na rychlé rande v místě vašeho bydliště.
 • Prostředí portálu s aktivně se zobrazujícími reklamami.
 • Placené funkce
 • Okamžité spočítání vhodnosti konkrétního uživatele jako partnera.
 • Archivování osobní komunikace se členy portálu po dobu až 2 měsíců.
 • Možnost vložit si až 300 uživatelů do oblíbených.
 • Přidávání emotikonů do posílaných zpráv.
 • Menší množství zobrazovaných reklam a tedy zrychlení odezvy serveru.
 • Přednostní zobrazení vašeho profilu na předních místech uživatelského žebříčku.
 • Zobrazení statusu vašich odeslaných zpráv.
 • Možnost zobrazit si návštěvníky vašeho osobního profilu.
 • Zjistíte, kdo vás má mezi oblíbenými.
 • Můžete komunikovat se všemi členy portálu Seznámit.cz bez omezení.

Portál Seznámit.cz umožňuje svým uživatelům plnohodnotné používání i v rámci neplacené verze. Bez omezení tak lze komunikovat se všemi uživateli a vyhledávat vhodný protějšek jak na rychlé rande, tak na celý život. Flirt a sexuální vztahy se zde však také pěstují. Pro přednostní zobrazení vašeho profilu a zvýšení šancí na seznámení si lze aktivovat VIP účet. Ten si lze předplatit na 50, 70 nebo 100 dní a nejdražší varianta vyjde na 99 Kč. V porovnání s ostatními podobně zaměřenými servery jsou tak ceny za prémiové účty na portálu Seznámit.cz spíše symbolické. Prémiový účet nabídne mimo jiné menší intenzitu zobrazování reklam a díky tomu výrazné zrychlení odezvy serveru. Kromě toho si můžete přidávat sympatické uživatele do oblíbených a zjistit, kdo ze členů portálu si prohlédl váš profil.

Celkové výsledky hodnocení

Naše hodnocení
Typ seznamování Vážné seznámení
Cena členství od 50 Kč
Placené členství Ano
Automatické prodloužení členství Ne
Výhody premium členství Přednostní zobrazení na Seznamit.cz, Spočítání vhodnosti ke zvolenému partnerovi, Detailnější přehled hodnocení fotek, Méně zobrazovaných reklam
Vědecká metoda seznamování Ne
Manuální schvalování profilů Ne
Veřejné profily Ne
Počet uživatelů 300K+
Partnerský vztah Svobodní
Mobilní aplikace Ne
Zákaznická podpora Online
Registrace
Doba členství Měsíčně Celkem
VIP 50 dní 50 Kč 50 Kč
VIP 70 dní 80 Kč 80 Kč
VIP 100 dní 99 Kč 99 Kč
profile

Lucie Fisher

Průměrné hodnocení: 2 z 5

Závěrečné hodnocení

Portál Seznámit.cz patří mezi největší české seznamky. Zaměřuje se především na rychlé zkontaktování uživatelů a zprostředkování rychlého rande. Hledat a nalézt na něm lze jak stálého partnera, tak protějšek na občasné sexuální povyražení či nezávazný flirt. Pro usnadnění začátků po registraci na portál je možné zadat si vlastní seznamovací inzerát, ve kterém můžete specifikovat svoje požadavky na partnera. Server lze bez potíží plnohodnotně používat i ve verzi zdarma. Preferujete-li ale uživatelské pohodlí a chcete-li si zvýšit svoje šance na seznámení, je možné si zaregistrovat placený VIP profil, který vyjde opravdu na pár korun. Vybírat můžete z 3 časově omezených variant, přičemž nejdražší vyjde na 99 Kč. Ve srovnání s podobnými českým servery tak jde spíše o symbolickou částku. V rámci prémiového účtu se zbavíte většího množství reklam, díky tomu se zrychlí odezva portálu, můžete využívat přednostního zobrazení vašeho profilu či si archivovat svoje zprávy, které jste si s ostatními vyměnili.

Na serveru Seznámit.cz lze kromě partnera nalézt i zábavu. Můžete si nezávazně zobrazovat profily a fotografie ostatních uživatelů a hodnotit je nebo si nechat hodnotit vlastní fotografie a sestavit si žebříček nejoblíbenějších. Další možností zábavu na portálu Seznámit.cz ja založení online deníku, prostřednictvím něhož můžete ostatním sdělit své pocity a myšlenky, případně je upozornit na důležité události vašeho života. Portál Seznámit.cz patří mezi univerzální typy českých seznamek, na nichž je možno se zkontaktovat s různými typy lidí všech věků a charakterů. Pro urychlení nalezení vhodného protějšku lze ihned po registraci na portál zadat vlastní inzerát, v němž specifikujete svoje požadavky na partnera. .

Závěrem lze říci, že server Seznámit.cz disponuje celou škálou funkcí, které vám umožní nalézt ideální protějšek přesně podle vašich představ. Jeho cílem je zprostředkovat vám celou plejádu lidí na rychlé rande, které teprve rozhodne o vzájemných sympatiích. Kromě toho naleznete na tomto serveru i pěknou porci zábavy, která vám zpříjemní volný čas. Hledáte-li tedy způsob jak nezávazně potkat celou řadu lidí a dobře se přitom pobavit, server Seznámit.cz je tu pro vás

Další recenze

profile image

Singles 50

Seznamka pro vážný vztah 40+

Exkluzivní seznamka pro nezadané ve věku nad 40 let.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
256k+

Uživatelů

40+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Academic Singles

Seznamka pro vážný vztah 25+

Prémiová seznamka na úrovni nejen pro vysokoškolsky vzdělané.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
24k+

Uživatelů

25+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Elitedate.cz

Seznamka pro vážný vztah 20+

Elitní seznamka pro náročné, kteří hledají vážnou známost.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
150k+

Uživatelů

20+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme