Recenze, test a srovnání seznamky Rande.cz

Autoř recenze: Lucie Fisher a Milan Dostál

Poslední aktualizace stránky: 21. 06. 2019

profile image

Rande.cz

Seznamka pro vážný vztah 25+

Jedna z nejstarších českých seznamek s téměř 20 lety existence a tisíci aktivních uživatelů.

Vyzkoušet
26Ok+

Uživatelů

25+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

Rychlé shrnutí

Server Rande.cz patří k těm starším seznamovacím platformám v rybníku českého internetu. Vyznačuje se především širokou uživatelskou základnou, univerzálností a možností hledat vhodný protějšek, kamarády či flirt ve všech věkových i sociálních skupinách. Nevýhodou neplacené verze je zobrazování většího množství reklam, které mohou v některých případech působit rušivě, lze je ale eliminovat vhodným nastavením prohlížeče nebo zakoupením VIP členství. To je v porovnání s ostatními českými sociálními servery velice levné a není automaticky prodlužováno. Nehrozí tedy riziko nechtěných plateb a složitého vypovídání smlouvy.

V rámci placeného nadstandardního účtu lze získat možnost zobrazení uživatelského rozhraní zbaveného všech reklam, posílání delších zpráv s přiloženou fotografií či zobrazení stavu odeslané zprávy. Již v rámci registrace zdarma lze zadávat vlastní inzeráty, kterými je možno k vlastnímu profilu přilákat větší množství uživatelů.

Portál Rande.cz slouží nejen jako médium pro hledání partnera, je možné se v rámci něho účastnit i tematicky zaměřených diskusních fór, zakládat či vyplňovat ankety a probírat se vtipy, které server shromažďuje ve stejnojmenné kategorii. Mezi speciální funkce patří například šikovný kalendář „Randovníček“, díky němuž mohou uživatelé přehledně spravovat své offline schůzky. Zajímavá funkce je i „Deníček uživatele“, který slouží k detailnímu nahlédnutí do soukromí ostatních uživatelů, možná proto je u většiny z nich obvykle prázdný.

 • Uživatelsky přívětivý design působící poněkud zastaralejším dojmem.
 • Převážnou většinou funkcí lze využívat zcela zdarma.
 • Za příznivé ceny si je možno připlatit balíček VIP funkcí.
 • Široká uživatelská základna zvyšující šance na úspěch.
 • Univerzální portál pro všechny věkové i sociální skupiny.
 • Najít zde můžete vážný vztah, flirt i kamarády.
 • Na základě vyplnění seznamovacího profilu server automaticky vybírá a nabízí profily vhodných protějšků.
 • Portál nabízí možnost vkládat vlastní originální inzeráty.
 • Kromě hledání partnera nabízí server i možnosti zábavy.

Naše recenze

Web Rande.cz patří společně se serverem Seznamka.cz k našim nejstarším online portálům zaměřeným na vyhledávání partnera. Oba dokonce provozuje stejná společnost. Rande.cz patří k velice univerzální serverům se širokou uživatelskou základnou. Hledat partnera, kamaráda či flirt na něm může opravdu každý. Kromě třídění a probírání profilů ostatních uživatelů je možno si v rámci tohoto portálu zadat i seznamovací inzerát a v něm oslovit ty správné potenciální protějšky. Mimo funkcí zdarma nabízí server i VIP členství, za které si uživatelé připlatí pouhých několik desetikorun měsíčně. Z tohoto hlediska se tedy Rande.cz řadí k těm levnějším portálům s podobným zaměřením.

Tento server nefunguje pouze jako klasický seznamovací portál, lze se na něm účastnit i tematicky zaměřených diskuzí, zakládat či vyplňovat ankety, prohlížet vtipy a podobně. Kromě standardních funkcí očekávaných na podobně zaměřených portálech jsou nabízeny i některé netradiční. Mezi nimi například šikovný kalendář „Randovníček“, který pomůže efektivně plánovat schůzky s ostatními uživateli či funkce „Deníček“, jež umožňuje umožnit ostatním uživatelům nahlédnutí do vlastního soukromí.

Uživatelé Rande.cz

Uživatelská základna

Parametr Hodnota
Počet uživatelů ~260 000
Věkové skupiny 25+
Partnerský vztah Svobodní
Typ seznamování Vážné seznámení, flirt, přátelství

Uživatelská základna serveru Rande.cz je velice široká. Najdete zde ženy a muže všech věkových kategorií, vzdělání i míst bydliště, kteří hledají vážný vztah či jen flirt, partnera na sex či kamarádství. Záměry, se kterými se uživatelé na tento seznamovací server registrují, jsou velice rozmanité. Díky tomu můžete vyhledávat a třídit v opravdu rozsáhlé uživatelské základně čítající tisíce členů. Jako bonus navíc nabízí server žebříčky uživatelů, v nichž se jednoduše dozvíte například, kdo patří mezi nejdéle či nejčastěji randící uživatele, kdo má nejčastěji navštěvovaný profil či největší počet nabídek na seznámení. Vzhledem k tomu, že je prvotní registrace zcela zdarma, narazíte zde bohužel i na celou řadu falešných profilů či vtipálků, kteří se rádi baví na cizí účet.

Registrace

 • Jednoduchý a intuitivní registrační proces s nutností vložit pár základních údajů o sobě.
 • K registraci je potřeba prakticky pouze platná e-mailová schránka.
 • Bezprostředně po vstupu vyžaduje portál Rande.cz vyplnění několika základních údajů o vás, například vaši výšku, váhu, zda kouříte, pijete alkohol, jak si představujete partnera a podobně.
 • Registraci potvrdíte ověřením platnosti vaší e-mailové schránky kliknutím na odkaz ve zprávě, kterou do několika minut obdržíte do vaší pošty.
 • Převážná většina funkcí je zcela zdarma, připlatit si lze ale i za VIP členství.
 • Registraci zdarma i zpřístupnění VIP členství vyřešíte do několika málo minut.
 • Uživatelské rozhraní je velice intuitivní, po registraci v něm můžete spravovat svůj profil.
 • Možnost vstupu na portál prostřednictvím účtu na Facebooku či Googlu.
image small

K registraci na webu Rande.cz postačí pouze platná e-mailová schránka a souhlas s podmínkami pro provoz portálu. V rámci úvodní registrační stránky budete dotázáni na váš e-mail, pohlaví, rok narození a místo bydliště, můžete si zvolit osobní přezdívku a musíte zadat heslo. V rámci druhého kroku po vás portál bude vyžadovat vyplnění seznamovacího profilu, v rámci něhož musíte specifikovat pohlaví, vaši výšku, váhu, požadovaný věk a parametry partnera. Teprve po vyplnění a uložení těchto informací dostanete přístup k vašemu profilu.

 • Pro zatraktivnění svého profilu si do něj co nejdříve vložte aktuální fotografii.
 • Server Rande.cz doporučuje a přednostně zobrazuje uživatele odpovídající vašim požadavkům.
 • Chcete-li specifikovat svoje přání a požadavky a dostat je mezi velký počet uživatelů, můžete tak učinit prostřednictvím inzerátu.
 • Jestliže někdo zareagoval na váš profil, buďte aktivní a odepište mu.
 • Zaujme-li vás něčí profil, neostýchejte se ho oslovit prostřednictvím soukromé zprávy.
 • Prozraďte o sobě na svém profilu nějakou zajímavost, budete vypadat atraktivněji.
 • Spolehlivý kalendář nazvaný „Randovníček“ vám umožní efektivně si plánovat schůzky s uživateli.
image small

Kromě prvotního vyplnění informací o sobě se vyplatí co nejdříve nahrát do profilu svoji fotografii. Není to samozřejmě povinné, nicméně profil s fotografií osloví větší procento uživatelů a více potenciálních partnerů naláká k tomu, aby se o vás chtěli dozvědět více. Portál Rande.cz vám zároveň bude na základě vašich požadavků vyhledávat a doporučovat vhodné protějšky. Paralelně s tím je možné zadat inzerát, který se bude uživatelům serveru zobrazovat a lákat je na váš profil. Ten má šanci zaujmout především v případě, že na něm o sobě sdělíte maximum informací, neuškodí ani nějaká zajímavost, která vás vytáhne z průměru. A v neposlední řadě platí, že za aktivní oslovování uživatelů, kteří vás zaujmou, vždy dostanete pomyslné body navíc a nikdy nevíte, zda zrovna ten oslovený protějšek nebude ten pravý. Portál Rande.cz nabízí jednu velice zajímavou možnost. Jinde se vám může snadno stát, že jakmile si domluvíte rande s několika uživateli, můžete se přestat orientovat v tom, s kým se ten konkrétní den máte setkat. Na serveru Rande.cz se vám toto nestane. Funkce Kalendář neboli Randovníček vám umožní pohodlné vkládání termínů schůzek s potenciálními partnery včetně jejich jmen a ostatních podrobností.

Mobilní aplikace

 • Aplikace pro Android ani iOS prozatím neexistuje.
 • Desktop verze portálu je ale navržena velice flexibilně, je tedy ji možné bez většího omezení používat i na zařízeních menšího formátu, příklad tabletu či mobilním telefonu.
 • I na mobilu si lze založit profil, upravovat jej a vkládat vlastní třeba právě vyfocené snímky.
 • Na tabletu či telefonu je možno vyplnit „Seznamovací profil“, zadat si inzerát či se jen probírat profily ostatních uživatelů.

Mobilní aplikace pro portál Rande.cz prozatím neexistuje, což ale nebrání použitelnosti webu na zařízeních s menším zobrazovacím formátem, jemuž se web přizpůsobí a zůstane přehledný stejně jako v desktopové verzi. Grafická stránka zejména osobního profilu může některým uživatelům připadat zastaralá, nicméně jiní zrovna tuto vlastnost ocení jako plus. Menší problém mohou v neplacené verzi způsobovat všudypřítomné reklamy, těch je ale možné se zbavit v rámci VIP členství, které stojí opravdu pouhých několik desetikorun měsíčně.

Design a použitelnost

 • Automatické navádění nového uživatele při vyplňování profilu.
 • Velice intuitivní prostředí se zajímavou grafikou.
 • Již při registraci vás server nasměruje na váš profil a pomůže s jeho vyplněním.
 • S administrací uživatelského profilu si poradí opravdu každý.
 • Pozitivem je možnost vkládání vlastních inzerátů.
 • V rámci bezplatné verze se bohužel zobrazuje poměrně velké množství reklam, což lze eliminovat nastavením prohlížeče nebo aktivací VIP profilu.
 • Partnera lze vyhledávat prostřednictvím profilových fotografií.
 • Pomocí funkce „Nej protějšek“ si můžete nechat serverem po aktivaci Seznamovacího profilu doporučit vhodné partnery.
 • Uživatelské prostředí působí lehce zastaralým dojmem.
image small

Po vstupu do správy osobního profilu narazíte na serveru Rande.cz na uživatelsky přívětivé a přehledné prostředí, které pomůže i začátečníkům profil jednoduše nastavit a vyplnit. Na někoho může prostředí působit lehce zastarale, což však většina starších uživatelů ocení spíše jako přednost. Server sám již od počátku upozorňuje na nevložení fotografie. V přehledném rozhraní můžete kromě informací o sobě spravovat jednoduše i odpovědi na vaše inzeráty, případně nabídky na seznámení. I v neplacené verzi navíc vidíte, kdo navštívil váš profil, a můžete si vám sympatické uživatele přidávat do přátel. Chcete-li využít výhod VIP účtu, můžete si ho jednoduše aktivovat kliknutím na tlačítko na svém profilu, ceny za nadstandardní členství jsou v případě tohoto serveru poměrně nízké. Portál Rande.cz neslouží pouze k seznamování, je možné se na něm i pobavit. V rámci těchto funkcí se uživatelé mohou například účastnit anket, hodnotit fotografie ostatních uživatelů či pořádat duely fotografií. Nevýhodou serveru je bohužel fakt, že ani v rámci placené verze nedochází k manuálnímu schvalování profilů, snadno tak narazíte na vtipálky nebo falešné profily, to je ale již úděl seznamek určených pro širokou veřejnost.

Členství

 • Výhody zdarma
 • Založení vlastního profilu, úprava osobních informací a vkládání fotografií.
 • Zadání a vystavení vlastního seznamovacího inzerátu.
 • Vyplnění seznamovacího profilu, na základě něhož vám server bude automaticky nabízet k nahlédnutí profily vhodných protějšků.
 • Kontaktování ostatních uživatelů a možnost poslat jim zprávu.
 • Sledování dění a aktivní účast v diskuzích a anketách.
 • Filtrování profilů uživatelů s ohledem na zvolené parametry, například pohlaví, věku, místa bydliště, vzdělání, apod.
 • Vyhledávání v rámci žebříčků uživatelů seřazených podle různých kritérií.
 • Možnost přihlásit se prostřednictvím účtu na Facebooku nebo Googlu.
 • Ukládání sympatických uživatelů do seznamu přátel.
 • Placené výhody
 • V rámci VIP varianty účtu lze ostatním uživatelům posílat zprávy delší než 2 000 znaků.
 • Uživatelské prostředí profilu je úplně bez reklam, což urychluje i načítání stránek.
 • Do vlastního fotoalba je v porovnání s neplacenou verzí možno vkládat více fotografií.
 • VIP profily jsou propagovány v samostatné sekci, existuje tedy vyšší pravděpodobnost, že si je prohlédne větší počet uživatelů.
 • K odesílaným vzkazům lze vkládat vlastní libovolnou fotografii.
 • Zjištění stavu zprávy po jejím odeslání. To znamená, že jakmile si uživatel vaši zprávu přečte, dozvíte se to.
 • A celá řada dalších výhod…

Přehled členství

Doba členství Měsíčně Celkem
VIP 1 měsíc 69 Kč 69 Kč
VIP 3 měsíce 59 Kč 177 Kč
VIP 6 měsíců 49 Kč 294 Kč

VIP účet je možné si založit prostřednictvím přímé platby kartou či převodem, případně s využitím kreditů, které je možno získat platbou přes SMS. Výhodou placeného členství na portálu Rande.cz je především fakt, že po uplynutí uhrazené doby automaticky zaniká a pro jeho obnovení je nutná další platba. Není třeba se tedy zabývat rušením členství ani se obávat automatického stržení peněz z účtu. V rámci placených výhod je možné posílat ostatním uživatelům vzkazy s přiloženou fotografií, zároveň u odeslaného vzkazu uvidíte jeho aktuální status. Zjistíte například, zda si jej uživatel již přečetl.

Funkce

 • Funkce zdarma
 • Registrace vlastního profilu a jeho administrace.
 • Vkládání fotografií, informací o sobě i založení „Seznamovacího profilu“ pro aktivaci hledání nejvhodnějších protějšků.
 • Možnost vkládání seznamovacích inzerátů.
 • Uložení historie komunikace a zpráv od ostatních uživatelů.
 • Vyhledávání mezi profily ostatních uživatelů s výběrem parametrů ideálního protějšku.
 • Prohlížení žebříčků uživatelů.
 • Možnost kontaktovat ostatní uživatele a posílat jim zprávy.
 • Informace o tom, kdo si prohlédl váš profil.
 • Účast v diskuzích, anketách i duelech fotografií.
 • Placené funkce
 • Naprostá absence všech reklam.
 • Možnost psát zprávy delší než 2 000 znaků.
 • Propagace profilu v sekci VIP uživatelů.
 • Vkládání většího počtu fotografií do profilu.
 • Po odeslání zprávy je možnost vidět, zda a kdy si ji adresát přečetl.
 • Vkládání fotografie ke vzkazům.
 • A celá řada dalších výhod.

Server Rande.cz nabízí svým uživatelům širokou nabídku funkcí na poli kontaktních služeb. Většina z nich je navíc zcela zdarma. V základním balíčku funkcí zdarma dostanete kromě možnosti hledání a prohlížení profilů ostatních uživatelů také funkci navrhování vhodných uživatelů, kteří splňují vaše preference. V rámci VIP profilu si potom můžete užívat dalších vychytávek, které zjednoduší používání portálu Rande.cz. Kromě vkládání většího počtu fotografií na svůj profil, lze přikládat vaše fotky i ke vzkazům, které odesíláte ostatním uživatelům. VIP profil si lze zakoupit přímo či prostřednictvím kreditů.

Celkové výsledky hodnocení

Naše hodnocení
Typ seznamování Flirt, přátelství, vážný vztah
Cena členství od 49 Kč
Placené členství Ano
Automatické prodloužení členství Ne
Výhody premium členství Delší zprávy, Bez reklam, Propagace profilu
Vědecká metoda seznamování NE
Manuální schvalování profilů Ne
Veřejné profily Ne
Počet uživatelů 260K+
Partnerský vztah Svobodní
Mobilní aplikace Ne
Zákaznická podpora Online
Registrace
Doba členství Měsíčně Celkem
VIP 1 měsíc 69 Kč 69 Kč
VIP 3 měsíců 59 Kč 177 Kč
VIP 6 měsíců 49 Kč 294 Kč
profile

Lucie Fisher

Průměrné hodnocení: 2 z 5

Závěrečné hodnocení

Rande.cz patří mezi univerzálnější typy českých seznamek. Hledat a najít na něm lze jak stálého partnera, tak protějšek na občasné sexuální povyražení či přátele na sport či provozování koníčků. Seznamovat se lze prostřednictvím aktivního profilu či seznamovacího inzerátu. Na tomto portále existuje i možnost vyplnění „Seznamovacího profilu“, v rámci něhož vám na základě vašich vlastností a požadavků na partnera server umí automaticky vybrat a navrhnout vhodné protějšky. Drtivá většina funkcí je na tomto serveru zdarma. Chcete-li si ale vychutnat uživatelské pohodlí, je možno si zaplatit za VIP členství. V rámci něho na vás čeká prostředí zbavené všech reklam, delší zprávy, vkládání většího počtu fotografií a další výhody. VIP členství vyjde na několik desetikorun měsíčně, z tohoto hlediska patří server Rande.cz k těm levnějším v oblasti seznamovacích služeb. Platba za nadstandardní členství není automaticky prodlužována, není tedy nutné obávat se nečekaných poplatků v době, kdy už o VIP výhody nebudete mít zájem.

Na serveru Rande.cz je možno kromě hledání partnera nalézt i zábavu. Ve volných chvílích je možno se zabavit listováním v souboru vtipů, které jsou shromažďovány v rámci stejnojmenné kategorie. Případně zde existuje šance zakládat či se účastnit anket, vyměňovat si s ostatními uživateli názory v tematicky zaměřených diskusních fórech. Šikovnou funkcí je speciální kalendář nazvaný Randovníček, do něhož si lze ukládat plánované termíny schůzek s ostatními uživateli a neztratit tak přehled. Kromě vyplnění vlastního profilu a vyhledávání profilů ostatních uživatelů je možno vkládat na portál i seznamovací inzeráty, které zvýší šance na zaujetí toho pravého protějšku. Pro náročné uživatele je připravena možnost připlatit si za VIP členství, v rámci něhož lze získat některé nadstandardní výhody. Cena za tento typ členství je v porovnání s ostatním servery poměrně nízká.

Závěrem lze konstatovat, že portál Rande.cz patří k univerzálním českým portálům zaměřeným na hledání jak partnera, tak kamarádů či flirtu. Disponuje širokou uživatelskou základnou, díky níž jsou šance na potkání vhodného protějšku poměrně vysoké. Kromě hledání partnera nabízí portál i porci zábavy a sociálního vyžití v rámci diskusních skupin a anket.

Další recenze

profile image

Singles 50

Seznamka pro vážný vztah 40+

Exkluzivní seznamka pro nezadané ve věku nad 40 let.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
256k+

Uživatelů

40+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Academic Singles

Seznamka pro vážný vztah 25+

Prémiová seznamka na úrovni nejen pro vysokoškolsky vzdělané.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
24k+

Uživatelů

25+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Elitedate.cz

Seznamka pro vážný vztah 20+

Elitní seznamka pro náročné, kteří hledají vážnou známost.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
150k+

Uživatelů

20+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme