Recenze, test a srovnání seznamky Lidé.cz

Autoř recenze: Lucie Fisher a Milan Dostál

Poslední aktualizace stránky: 21. 06. 2019

profile image

Lidé.cz

Flirt seznamka 20+

Seznamka s prvky sociální sítě určená pro všechny uživatele serveru Seznam.cz.

Vyzkoušet
500k+

Uživatelů

20+

ideální věk

Flirt

Rychlé shrnutí

Možností portálu Lidé.cz mohou využívat prakticky všichni, kteří si zvládnou zaregistrovat e-mailovou schránku na serveru Seznam.cz. Tyto dvě služby jsou totiž vzájemně propojeny. Server Lidé.cz těží se extrémně široké uživatelské základny a věkové rozmanitosti svých členů, kterým nabízí všechny funkcí zcela zdarma. Žádný VIP účet si zde předplatit nelze. V rámci aktivního účtu je možné kontaktovat ostatní uživatele, prohlížet si jejich fotografie či si je přidávat do seznamu oblíbených. Samozřejmostí je účast v diskuzích a chatování s ostatními členy portálu. Na to je také server Lidé.cz primárně zaměřen

Extrémně rozsáhlá uživatelská základna a vyrovnaný poměr obou pohlaví s mírnou převahou mužů je zárukou kvalitního pokecu, flirtu, ale i nezávazných a hodnotných diskuzí na specifická témata. Některé z profilů jsou však již neaktivní, přestože jejich majitelé aktivně využívají e-mailovou schránku na portálu Seznam.cz. Jestliže někdo nezareaguje na vaši zprávu, hledejte příčinu zde. Chcete-li nalézt nové přátele, kteří s vámi budou mít společnou řeč, užít si nezávazný flirt či jen tak poklábosit o životních radostech i strastech, je služba Lidé.cz od Seznamu tím pravým pro vás.

Samozřejmostí je také možnost filtrování a třídění osobních profilů ostatních uživatelů a hledání osob odpovídajících vašim požadavkům na trvalého partnera či diskrétního milence či milenku. Je-li vaším zájmem druhý případ, doporučujeme tento zájem neventilovat na osobním profilu, který si může bez omezení prohlédnout jakýkoliv uživatel internetu neregistrovaný na službě Lidé.cz.

 • Intuitivní a přátelské grafické rozhraní a jednoduchým použitím.
 • Možnost účasti v hromadných diskuzích.
 • Registrace a veškerá funkcionalita je zcela zdarma, vyžaduje ale aktivní e-mailovou schránku na serveru Seznam.cz.
 • Vyhledávání a třídění profilů všech uživatelů v souladu s vašimi preferovanými kritérii.
 • Ne příliš dobře vyřešená ochrana soukromí.
 • Uživatelské profily si může prohlédnout kdokoliv i bez registrace.
 • Zaměření portálu je velmi široké a jeho obsah má prvky sociální sítě.
 • Hledat zde můžete nezávazné poklábosení, zajímavý flirt, ale i partnera pro trvalý vztah.
 • Pro aktivní využívání portálu je nutno do svého osobního profilu nahrát alespoň jednu fotografii.

Naše recenze

Portál Lidé.cz není plnohodnotnou seznamkou v pravém slova smyslu. Jde spíše o sociální síť s možností zapojení se do diskuzí a nezávazného chatu s ostatními uživateli. Členem služby Lidé.cz se automaticky mohou stát všichni, kteří si zaregistrují novou e-mailovou schránku na serveru Seznam.cz. Prostředí služby Lidé.cz je poměrně přehledné, nezobrazují se rušivé reklamy a veškerou funkcionalitu lze využívat snadno a intuitivně. Kromě účasti v diskuzích a nezávazném flirtování zde můžete třídit a filtrovat uživatelské profily v souladu s kritérii odpovídajícími vašim preferencím a vyhledávat adepty na stálého partnera či partnerku. Uživatelská základna k hledání spřízněné duše přímo vybízí, skládá se totiž z více ne půl milionu unikátních členů. Dokonce i poměr pohlaví je na serveru přibližně vyrovnaný.

Nevýhodou je možnost zobrazení profilů registrovaných členů prakticky jakýmkoliv uživatelem internetu. Na soukromí svých uživatelů tedy server příliš nedbá. Navíc proto, abyste mohli plnohodnotně využívat všech možností služby, musíte alespoň jednu vlastní fotografii vložit. Na druhou stranu tento přístup přináší velice malé procento falešných profilů a vtipálků. Celá řada osobních účtů ale není aktivně využívána.

Uživatelé Lidé.cz

Uživatelská základna

Parametr Hodnota
Počet uživatelů ~500 000
Věkové skupiny 20+
Partnerský vztah Svobodní, zadaní
Typ seznamování Chat, flirt

Uživatelská základna portálu Lidé.cz disponuje více než 500 tisícem lidí. Její rozsáhlost je dána především oblíbeností serveru Seznam.cz mezi českou populací. Z hlediska pohlaví převažují v mírné míře muži nad ženami, rozdíl je ale jen zhruba 5 %. Portál Lidé.cz není seznamkou v pravém slova smyslu, jde spíše o sociální síť, na které její uživatelé hledají především chat, zábavu a nezávazný flirt. V menším zastoupení zde narazíte na osoby hledající vážný vztah. Většina uživatelů portálu Lidé.cz se rekrutuje z řad svobodných lidí, a dokonce i hledání diskrétního milence či milenky je zde výjimečné. Výhodou navázání profilu ve službě Lidé.cz na aktivní e-mail na portálu Seznam.cz je mimo jiné i jistota, že na portálu Lidé.cz pravděpodobně nepotkáte jednoho člověka pod dvěma účty. Server umožňuje prohlížení a filtrování profilů svých uživatelů podle různých kritérií. To oceníte zejména z toho důvodu, že uživatelská základna se skládá z velkého počtu lidí různého věku, preferencí, bydliště a zájmů a abyste našli svoji skupinu, se kterou si budete rozumět, je potřeba hodně filtrovat.

Registrace

 • Ke vstupu do služby Lidé.cz potřebujete mít aktivní e-mail na portálu Seznam.cz.
 • Vstupní proces na tuto seznamku je velice jednoduchý a poradí si s ním prakticky každý.
 • Všechny služby tohoto serveru jsou poskytovány zdarma.
 • Úpravy vlastního profilu, vkládání fotografií a veškeré změny informací o vlastí osobě jsou velice jednoduše proveditelné.
 • Registraci lze provést prostřednictvím mobilní aplikace, kterou si zdarma můžete stáhnout přes Google Play.
 • Na portál se registrují lidé všech věkových kategorií a zájmů.
 • Před registrací je možno si nezávazně prohlédnout profily uživatelů splňujících podmínky vašeho zájmového okruhu, není je možné ale kontaktovat.
image small

Seznamku Lidé.cz mohou využívat všichni registrovaní uživatelé serveru Seznam.cz. Kompletní funkcionalita této služby je pro ně zcela zdarma. Pro vstup na portál Lide.cz se tedy stačí pouze registrovat na Seznam.cz. Tento proces probíhá jako většina jemu podobných, potvrzením aktivačního e-mailu, kterým vám dorazí do schránky. Seznam navíc disponuje možností zabezpečit si vlastní účet pomocí telefonního čísla a kontrolní otázky. Využití těchto možností je volitelné. Portál Lidé.cz mohou využívat i neregistrovaní členové, kteří však nemají možnost kontaktovat ostatní zaregistrované uživatele.

 • Základem úspěšného navázání kontaktu s ostatními uživateli je atraktivní profil.
 • Fotografie řekne často více než tisíce slov.
 • Napište sympatickým uživatelům osobní vzkaz.
 • Jestliže chcete zvýšit své šance na nalezení partnera na portálu Lidé.cz, buďte aktivní a oslovujte všechny sympatické osoby.
 • Sdělte ostatním členům služby Lidé.cz na svém osobním profilu nějakou pikantnost ze svého soukromí, stanete se pro ně tak přístupnějším.
 • Jestliže vám někdo napíše vzkaz, dopovězte na něj, nikdy nevíte, kdo je na druhé straně.
image small

Ve službě Lidé.cz je povinností nahrát vlastní unikátní profilovou fotografii. Kromě zvýšení atraktivity vašeho profilu napoví snímek ostatním členům portálu, s kým mají tu čest a zda patříte k uživatelům v okruhu jejich zájmu. Při výběru dejte přednost neutrální fotografii, na které se příliš neusmíváte ani nemračíte, ale na níž je zřetelně vidět váš obličej i celá hlava. Snímek by měl také odpovídat vašemu současnému vzhledu a měl by tedy korespondovat s věkem a pohlavím uživatele, za něhož se vydáváte. Je-li vám některý ze členů portálu Lidé.cz sympatický, věnujte mu srdíčko, které naleznete pod každou z fotografií ve foto příběhu. Úspěšnost tohoto aktu poznáte tak, že darované srdíčko změní svoji barvu ze šedé na červenou. Vzhledem k široké uživatelské základně složené z lidí všech věkových kategorií je pro pohodlné vyhledávání kompatibilních uživatelů nutno použít filtrování profilů v souladu s preferovaným kritériem.

Mobilní aplikace

 • Mobilní aplikace služby Lidé.cz se chlubí více než 100 000 staženími.
 • Rozhraní aplikace je velice dobře ovladatelné a poměrně intuitivní.
 • Aplikace je dostupná pro Android a iOS.
 • I prostřednictvím zařízení menšího formátu je možné komunikovat s ostatními členy serveru, prohlížet jejich fotografie a filtrovat jejich profily.
 • Do mobilní aplikace služby Lidé.cz se musíte přihlásit prostřednictvím svého aktivního e-mailu na portálu Seznam.cz.
 • I v aplikaci můžete spravovat svůj profil, vyřizovat osobní zprávy, přidávat zajímavé uživatele do sledovaných nebo se účastnit diskuzí.
image small

Jestliže jste si službu Lidé.cz oblíbili natolik, že bez ní nevydržíte ani v zaměstnání a na cestách, je vám k dispozici mobilní aplikace, kterou si můžete jednoduše stáhnout z Google Play a nainstalovat na váš mobilní telefon či tablet. Budete tak moci využívat všech výhod serveru bez jakéhokoliv omezení. Výhodou je, že i v rámci mobilní aplikace jsou všechny služby poskytovány zcela zdarma.

Design a použitelnost

 • Intuitivní a jednoduché uživatelské rozhraní.
 • Veškerá funkcionalita serveru je zcela zdarma, prémiové členství si zde tedy zaplatit nemůžete.
 • Možnost neomezené komunikace se všemi členy portálu.
 • Grafické zpracování rozhraní není rušivé a podporuje účel služby.
 • Profily a fotografie členů serveru si mohou prohlížet i jakýkoliv uživatelé internetu neregistrovaní na službě Lidé.cz.
 • Zajímavým uživatelům není nutno psát zprávu, lze jim pouze vyjádřit sympatie prostřednictvím srdíčka.
 • Rozhraní serveru neobsahuje nepříjemné reklamy.

Základními barvami grafického návrhu je nenápadná šedá zkombinovaná s kontrastní červenou, která je však také laděna do tmavšího odstínu. Prostředí tak téměř vůbec neruší využití všech funkcí, které server nabízí a umožňuje neomezenou účast v diskuzích, pokec i flirtování s ostatními uživateli, ale i vyhledávání potenciálních nových přátel či adeptů na partnery podle předem zadaných kritérií. Veškeré funkce služby jsou k dispozici všem uživatelům zdarma, což je na jedné straně výhoda, na druhé straně to představuje bezpečností riziko. Proto doporučujeme pečlivě rozmýšlet jaké fotografie vložíte na svůj profil a co o sobě prozradíte. Jedna z nejrozsáhlejších uživatelských základen mezi českými seznamkami a přibližně vyrovnaný poměr pohlaví s mírnou převahou mužů činí z portálu Lidé.cz poměrně slušnou platformu pro potkávání nových přátel a hledání jednorázových i trvalých známostí.

Členství

 • Výhody
 • Založení uživatelského profilu a registrace na službu Lidé.cz je spojeno s vlastnictvím aktivní e-mailové schránky na serveru Seznam.cz.
 • Po registraci lze zdarma komunikovat se všemi členy portálu.
 • Rozhraní desktopové verze i mobilní aplikace jsou prosta rušivých reklam.
 • Široká uživatelská základna tvořená ze členů starších 16 let.
 • Portál funguje především jako chatovací a diskuzní sociální síť s možností seznámení.
 • Na serveru Lidé.cz můžete hledat jak kamarády a nezávazný flirt, tak i sex a trvalý vztah.
 • Můžete se bez omezení účastnit diskuzí s ostatními členy portálu.
 • Nevhodný obsah či profil lze nahlásit uživatelské podpoře portálu.
 • Všechny služby jsou poskytovány zcela zdarma.
 • Jednoduchá správa a úpravy osobního profilu.
 • Přehledné a intuitivně ovladatelné prostředí.
 • Navázání komunikace s ostatními uživateli prostřednictvím výměny názorů v diskuzích.
 • Možnost přidávání uživatelů do oblíbených.
 • Vyhledávání zajímavých uživatelů a třídění osobních profilů podle volitelných kritérií.
 • Nevýhody
 • Pro aktivní účast na portálu musíte na svůj profil vložit alespoň jednu fotografii.
 • Velký počet neaktivních profilů.
 • Vaši osobní stránku může bez registraci prohlížet prakticky kdokoliv.
 • Veškera funkcionalita serveru je poskytována pouze lidem, kteří vlastní e-mail na Seznam.cz.
 • Vaše fotografie jsou přístupné všem uživatelům bez omezení.
 • Ne příliš dobře ošetřené střežení soukromí registrovaných členů.

Členství na službě Lidé.cz je spojeno s registrací a založením e-mailu na portálu Seznam.cz. Ten je všem zájemcům poskytován zcela zdarma stejně jako všechny funkcionality serveru Lidé.cz. Uživatelem této platformy se může tedy stát prakticky každý bez omezení věkem, pohlavím či zájmy. Vzhledem k tomu, že jde především o server komunitní spojený s možností zakládání diskuzí a fungující spíše jako sociální síť, zájemců o trvalý vztah lze příliš mnoho očekávat nelze. S úspěchem tu můžete ale najít přátele, zaflirtovat si se sympatickými kolegy či si jen nezávazně popovídat o všem ,co vás zajímá.

Funkce

 • Funkce zdarma
 • Veškerá funkcionalita služby Lidé.cz je poskytována zcela zdarma.
 • Služba Lidé.cz je automaticky poskytována všem, kteří si zaregistrují unikátní e-mail na serveru Seznam.cz.
 • Zajímavých uživatelům můžete vyjádřit sympatie prostřednictvím darování srdíčka.
 • Možnost třídění profilů a vyhledávání uživatelů podle předem zadaných kritérií.
 • Portál funguje především jako sociální síť, ale i jako seznamka.
 • Při jakýchkoliv potížích máte k dispozici uživatelskou podporu.
 • Možnost vstoupit do hromadné diskuze a vyjádřit v ní svůj názor.
 • Sympatické uživatele si lze přidávat do oblíbených.
 • Celé rozhraní serveru je bez reklam.
 • Neomezeně se lze účastnit diskuzí na rozmanitá témata a chatovat s ostatními.
 • Možnost prohlížení profilů ostatních uživatelů bez nutnosti registrace.
 • Hodnocení profilů a fotografií ostatních uživatelů.
 • Jednoduchá správa osobního profilu a přidávání fotografií.

Mezi výhody seznamky Lidé.cz patří poskytování veškerých služeb svým uživatelům zcela zdarma. Portál je automaticky dostupný všem, kteří si registrují e-mailovou schránku na webu Seznam.cz. Pro aktivní účast v diskuzích a využívání všech funkcionalit, je nutno si do osobního profilu vložit alespoň jednu fotografii zobrazující váš obličej. To lze považovat za nevýhodu, protože profily členů serveru Lidé.cz si může prohlížet i neregistrovaný uživatel, a proto nikdy nevíte, kdo bude chtít narušit vaše soukromí. Server Lidé.cz je primárně o chatování s ostatním uživateli, účasti v diskuzích, případně nezávazném flirtu. Najdou se ale i uživatelé, kteří zde hledají trvalý vážný vztah, k tomuto účelu ale tato služba není primárně koncipována.

Celkové výsledky hodnocení

Naše hodnocení
Typ seznamování Chat
Placené členství Ne
Automatické prodloužení členství Ne
Vědecká metoda seznamování Ne
Manuální schvalování profilů Ne
Veřejné profily Ano
Počet uživatelů 500K+
Partnerský vztah Svobodní, zadaní
Mobilní aplikace Ano
Zákaznická podpora Online
Registrace
profile

Lucie Fisher

Průměrné hodnocení: 2 z 5

Závěrečné hodnocení

Služba Lidé.cz je spojena s portálem Seznam.cz. Bez něho by její existence nebyla opodstatněná. Vzhledem k tomu, že jde spíše o komunitní síť spojenou s možností účasti v diskuzích na rozličná témata, očekávejte spíše nezávaznost a hravost. Na této platformě nejde primárně o nalezení trvalého partnera, ale především o výměnu názorů, nalezení podobně založených přátel a kamarádů a nezávazný pokec. Občas najdete osobu svolnou k flirtu či rande mimo online prostředí. Server Lidé.cz láká ke vstupu už jen šíří svojí uživatelské základny čítající přes půl milionu členů a vyváženým poměrem pohlaví s mírnou převahou mužů.

Na žádné VIP účty se zde nehraje. Kompletní funkcionalita tohoto serveru je zcela zdarma. To je sice výhoda, nevýhoda ale spočívá v tom, že si kdokoliv zvenčí může prohlížet profily a fotografie registrovaných členů bez možnosti ochrany jejich soukromí. V rámci interního prostředí však je možné nepříjemné členy blokovat, obrátíte-li se na uživatelskou podporu. Z opačného úhlu pohledu, sympatické uživatele, s nimiž se na serveru seznámíte si můžete jednoduše vkládat do oblíbených nebo jim vyjádřit sympatie zasláním srdíčka.

Na závěr lze říci, že služba Lidé.cz je poměrně široce využívaná platforma sloužící především pro nezávazný pokec a diskuze s ohromným počtem lidí. Svým charakterem je na českém internetu ojedinělá. Na hledání partnera či diskrétního milence se však příliš nehodí. Ideální je pro lidi, kteří se chtějí bavit, potkávat nové přátele či nezávazně flirtovat.

Další recenze

profile image

Singles 50

Seznamka pro vážný vztah 40+

Exkluzivní seznamka pro nezadané ve věku nad 40 let.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
256k+

Uživatelů

40+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Academic Singles

Seznamka pro vážný vztah 25+

Prémiová seznamka na úrovni nejen pro vysokoškolsky vzdělané.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
24k+

Uživatelů

25+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Elitedate.cz

Seznamka pro vážný vztah 20+

Elitní seznamka pro náročné, kteří hledají vážnou známost.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
150k+

Uživatelů

20+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme