Recenze, test a srovnání seznamky Freerande.cz

Autoř recenze: Lucie Fisher a Milan Dostál

Poslední aktualizace stránky: 21. 06. 2019

profile image

Freerande.cz

Sex seznamka 20+

Oblíbený portál zaměřený na nalezení partnera pro nezávazný sexuální vztah.

Vyzkoušet
800k+

Uživatelů

20+

ideální věk

Sex

Rychlé shrnutí

Portál Freerande.cz patří k českým portálům zaměřeným na hledání partnera na nezávazný sex, flirt a podobně zaměřené radovánky. Uživatelská základna je tvořena především mladšími ročníky, registrují se však i zralí lidé toužící po fyzické blízkosti druhé osoby. Podle statistik serveru je na něm aktuálně registrování více než 800 tisíc lidí, což je poměrně slušný počet zvyšující šance na nalezení odpovídajícího protějšku. Registrovat se mohou všichni plnoletí. Bezprostředně po registraci jste automaticky navedeni k vyplnění základních informací o sobě. Tento krok lze až na pár výjimek přeskočit a server používat, aniž byste ze svého soukromí odhalovali více, než je nezbytně nutné. Nově registrovaný člen má možnost server vyzkoušet po dobu 14 dní a až poté se rozhodnout, zda se registruje či odejde.

Většina uživatelů serveru Freerande.cz o sobě píše, že jsou svobodní, najdou se ale i zadaní jedinci hledající paralelní dlouhodobý vztah či sex na jednu noc. Portál celkově působí příjemně. Barevná kombinace šedé a růžové láká především ženy, kterých je zde méně než příslušníků silnějšího pohlaví. Ceny za prémiové členství se ve všech variantách pohybují na horní hranici českého průměru. Jestliže si nejste jistit, zda je tento portál pro vás tím pravým, můžete je vyzkoušet po dobu jednoho měsíce za cenově zajímavých podmínek.

 • Svěže působící a nadčasový grafický design zaměřený především na mladší uživatele.
 • Uživatelské prostředí je v neplacené i prémiové verzi plně bez reklam.
 • Většina praktických funkcí je k dispozici po dobu 14 zkušebních dnů zdarma.
 • Připlatit si můžete za prémiové varianty účtu sloužící především ke zpříjemnění jeho používání.
 • Registrovat se může kdokoliv starší 18 let.
 • Na portálu uživatelé hledají především nezávazný flirt, přátele či partnera na vztah založený na sexu.
 • I v rámci zkušební neplacené varianty účtu se lze probírat profily ostatních a třídit je v souladu s vašimi preferencemi.
 • Prémiové účty lze zaplatit prostřednictvím SMS, platební kartou či bankovním převodem.
 • Uživatelská základna čítá neuvěřitelných více než 800 tisíc členů.
 • Díky velkému počtu členů lze počítat se zajímavými šanci na nalezení toho pravého protějšku.

Naše recenze

Portál Freerande.cz je zaměřen na pomoc při hledání sexuálního partnera všem lidem, kteří se jsou schopni do něho registrovat. Statisícová uživatelská základna nabízí poměrně velké šance k nalezení toho správného protějšku, který již jistě dosáhl hranice dospělosti. Po grafické stránce působí portál také velice svěže a moderně a je navržen tak, aby lákal především mladší uživatele. Najdete zde ale i starší ročníky. Výhodou je absence jakýchkoliv reklam, a to dokonce i v neplacené zkušební verzi. Díky tomu je možno jej pohodlně používat i na zařízeních menšího formátu, přestože zatím nebyla vydána samostatná mobilní aplikace.

Ceny za zpřístupnění prémiového účtu se pohybují na horní hranici českého průměru. Jejich výše je s ohledem na kapacitu uživatelské základny vcelku pochopitelná. Jestliže si nejste jisti, zda bude server Freerande.cz pro vás tím pravým, můžete se do něho registrovat na jeden měsíc za cenově zvýhodněných podmínek a poté se teprve rozhodnout, zda zůstat nebo jít dál.

Uživatelé Freerande.cz

Uživatelská základna

Parametr Hodnota
Počet uživatelů ~800 000
Věkové skupiny 20+
Partnerský vztah Svobodní, zadaní
Typ seznamování Sex

Server Freerande.cz přitahuje především uživatele, kteří hledají nezávazný flirt a sex. Tomu odpovídá i charakter inzerátů a vložené fotografie. I dámy, kterých je na portálu méně, se nebojí ukázat detaily svých intimních partií. Na portál se mohou registrovat noví členové starší 18 let, denně jich přibyde okolo tisícovky. Celkový počet členů portálu je dle jeho zveřejněných statistik více než 800 000. Trvalý vztah z nich hledá málokdo, proto je zde velice oblíbená funkce chatování či hodnocení profilů ostatních. Se členy portálu můžete komunikovat i v rámci účtu zdarma, a to dokonce i v případě, že nemáte vloženu svoji profilovou fotografii. S ní jsou však vaše šance na seznámení výrazně vyšší. Šance na úspěch výrazně zvýší i prémiový účet. Jeho aktivací získáte možnost oslovit více uživatelů, případně hodnotit větší počet osobních profilů denně. Portál lze však plnohodnotně využívat i v neplacené verzi včetně oslovování ostatních uživatelů.

Registrace

 • Pro registraci na portál Freerande.cz vám stačí vlastnit aktivní e-mailovou schránku.
 • Celý proces registrace je velice jednoduchý a zvládne jej úplně každý.
 • Ihned po registraci vás server navede na prozrazení osobních informací a nahrání profilové fotografie.
 • Po úspěšném dokončení registrace můžete libovolně upravovat svůj profil.
 • I bez profilové fotografie lze oslovit ostatní uživatele, s ní máte ale mnohem vyšší šance.
 • Portál je díky promyšlenému designu dobře použitelný i z mobilního telefonu.
 • Registrace je zcela zdarma.
 • Portál lze po zkušební dobu 14 dnů používat zcela zdarma.
 • Pro neomezené využití všech služeb serveru Freerande.cz je potřeba si aktivovat prémiový účet.
image small

Osobní informace musí nově registrovaný člen na portálu Freerande.cz prozradit již jako součást potvrzení své e- mailové adresy. Bez vložení data narození, pohlaví, kraje města a stručného popisu vás portál nepustí dál. Tím však registrační proces nekončí. Celá procedura pokračuje na zadání vaší sexuální orientace, stavu, tělesných proporcí, barvy očí a barvy vlasů. Celý proces vstupu končí vložením vaší profilové fotografie. Dlužno podotknout, že kromě prvního je možné jednotlivé kroky přeskočit a informace a fotografie doplnit později. Již při vstupu jste upozorněni na to, že profily s osobní fotografií mají větší šanci na seznámení. Server Freerande.cz lze po omezenou dobu používat zcela zdarma. Pro větší zážitek a využití všech jeho možností, je výhodné si registrovat VIP účet. Ceny za něj se pohybují v poměru k ostatním serverům v českých vodách v průměru.

 • Nejjednodušším způsobem lze ostatní uživatele kontaktovat s využitím osobní zprávy.
 • Neplatící členové portálu nemohou odpovídat na zprávy.
 • Nepřímo lze kontaktovat ostatní i prostřednictvím hry Setkání, v rámci, které hodnotíte jejich profily.
 • Jestliže vás některý ze členů portálu zaujme, můžete mu to dát najevo kladným ohodnocením jeho profilu.
 • Šance na kontaktování a nalezení partnera výrazně zvyšuje vložená profilová fotografie na vašem účtu.
 • Neomezený chat s ostatními členy portálu vás čeká pouze jako majitele prémiového účtu.
 • Kvalitně vyplněný osobní profil zvyšuje vaše šance na nalezení odpovídajícího protějšku.
 • Nenechte si utéct šanci a kontaktujte uživatele, kteří udělili vašemu profilu pozitivní hodnocení.
 • Upozornit na sebe ostatní uživatele můžete i pokud kladně ohodnotíte jejich profilovou stránku.

Nejsnazší způsob navázání kontaktu s ostatními uživateli je prostřednictvím soukromé zprávy. Tu můžete poslat i v rámci neplacené zkušební verze. Další zprávu stejnému uživateli však můžete poslat pouze pokud na tu první sám odpoví nebo již jako majitelé placeného účtu. Komunikace s ostatními není ani v rámci neplaceného profilu podmíněna vložením profilové fotografie. I ve zkušebním účtu si lze zobrazit návštěvníky a hodnocení vlastního profilu. Mnohem více legrace si ale na portálu Freerande.cz užijete jako majitelé prémiové varianty členství. Ta vám umožní mimo jiné neomezený přístup ke všem stránkám a funkcím a také možnost oslovit ostatní uživatele a bez omezení s nimi konverzovat. Většina uživatelů se na server Freerande.cz registruje za účelem nalezení mileneckého vztahu či nezávazného flirtu, s tím musíte při komunikaci s nimi počítat. Najdou se však i členové toužící po trvalém vztahu či přátelství, takových je ale pomálu.

Mobilní aplikace

 • Mobilní aplikace pro portál Freerande.cz prozatím nebyla vydána.
 • Díky promyšlenému konceptu návrhu serveru lze ale i na zařízeních menšího formátu s úspěchem využít plnou desktopovou variantu.
 • Responsivně navržené prostředí dovoluje chytré zobrazení obsahu portálu Freerande.cz na tabletu i mobilním telefonu.
 • Často cestující uživatelé serveru nepoznají rozdíl v tom, zda jeho rozhraní používají na svém PC či mobilním telefonu s operačním systémem Android nebo iOS.
image small

Portál Freerande.cz prozatím mobilní aplikace, která by byla ke stažení z Google Play na systémy s operačním systémem Android či iOS, nevydal. O to více se můžeme těšit, co nám přichystá budoucnost. Dobrou zprávou však je, že i na zařízeních menšího formátu lze velice snadno používat plnou desktopovou variantu portálu, která je navržena velice prozřetelně v responsivním režimu. Tuto možnost podporuje i barevné ladění do šedé a růžové, které nijak neruší na velkém i malém formátu. Plusem je i kompletní zobrazení prostředí serveru bez rušivých reklam, které by mohly jeho použití na tabletu či mobilním telefonu úplně znemožnit. I prostřednictvím mobilního telefonu tak lze navazovat kontakt se členy portálu Freerande.cz, hodnotit jejich profily či upravovat svoji osobní stránku.

Design a použitelnost

 • Portál Freerande.cz cílí svým grafickým návrhem především na mladší ročníky, najdete lze však i zralé členy.
 • I ve variantě zdarma lze po omezenou dobu využívat většiny funkcí serveru.
 • Na serveru nenarazíte ani ve variantě zdarma na obtěžující reklamy.
 • Barevná kombinace světle šedé a růžové působí svěže a lákavě.
 • Mobilní aplikace pro portál Freerande.cz sice neexistuje, na zařízení menšího formátu však lze dobře používat i jeho desktopovou verzi.
 • Prémiové funkce slouží především ke zpříjemnění používání portálu.
 • Ihned po registraci je novému uživateli doporučeno vložit do portálu svoji profilovou fotografii.
 • I neplatící uživatelé si mohou zobrazit detailní informace na profilech ostatních členů.
 • Pro plné zobrazení erotických fotografií uživatelů, je nutno mít aktivované prémiové členství.
 • Na osobní profilovou stránku můžete vložit více než jednu fotografii.
 • Neplacenou zkušební variantu lze používat pouze 14 dní.
 • Po aktivaci prémiového účtu libovolného trvání si můžete užívat neomezeného přístupu ke všem stránkám a funkcím.
 • Ceny za VIP účty se v porovnání s podobně zaměřenými portály pohybují na hranici vyššího průměru.

Uživatelské rozhraní a grafické prostředí portálu Freerande.cz je svým designem zaměřeno především na mladší ročníky, které se na portál také převážně registrují. Příjemná kombinace šedé a růžové se snaží nalákat i příslušnice něžného pohlaví, kterých je na serveru registrováno méně než mužů. Již na počátku registrace je nový uživatel vyzván ke vložení vlastní fotografie, i bez ní ale může na serveru poměrně dobře fungovat. Výhodou je absence reklam, a to i v rámci neplaceného členství. VIP účet tak louží především k odemčení některých funkcí souvisejících s komunikací s ostatními členy portálu a zpříjemnění využití serveru. Po uplynutí doby hájení trvající 14 dní, po kterou má každý nový uživatel právo používat některé funkce portálu zcela zdarma, jste prakticky před volbu časové varianty VIP účtu bez okolků postaveni. Většinu nově registrovaných uživatelů to ale neodradí, protože ceny se pohybují na horní hranici průměru v porovnání s podobnými českými servery a za to vyzkoušení to přece stojí.

Členství

 • Výhody zdarma
 • Registrace vlastního uživatelského účtu.
 • Možnost využít po dobu 14 dnů většinu funkcionalit serveru Freerande.cz zcela zdarma.
 • K dispozici je vám hra Setkání, v rámci, níž můžete hodnotit profily ostatních uživatelů a dávat jim tak o sobě vědět.
 • Spravování osobního profilu bez výrazného omezení.
 • Možnost vložení osobní profilové fotografie.
 • Portál Freerande.cz lze sice využívat i bez vložené osobní fotky, s ní máte však větší šance na nalezení vhodného protějšku.
 • I ve variantě zdarma si můžete užívat všech výhod portálu zcela bez reklam.
 • Prohlížení osobních stránek dalších členů portálu.
 • Hodnocení profilů ostatních uživatelů.
 • I ve variantě zdarma můžete oslovit denně až 10 nových lidí.
 • Vyhledávání mezi osobními profily členů portálu v souladu s vašimi preferencemi.
 • Svůj vlastní profil lze i po jeho prvotním nastavení později měnit a aktualizovat.
 • Možnost hodnotit až 20 uživatelských profilů denně.
 • I neplatící uživatelé mají k dispozici tým zákaznické podpory, na který se mohou v případě potřeby obrátit.
 • Není možné odpovídat na příchozí zprávy.
 • Na profilech uživatelů si neplatící členové nemohou zobrazit erotické fotografie.
 • Jednoduše vidíte, kdo navštívil vaše osobní stránky.
 • Placené výhody
 • V rámci VIP účtu lze denně kontaktovat až 30 nových uživatelů.
 • Můžete zjistit, kteří uživatelé si vás přidali k oblíbeným.
 • Ostatní uživatele můžete kontaktovat i v případě, že nemáte vloženou vlastní profilovou fotografii.
 • Můžete si užívat neomezeného přístupu ke všem stránkám a funkcím serveru.
 • Rozhraní serveru plně bez reklam.
 • Ve hře Setkání je možno hodnotit denně až 40 osobních profilů.
 • V konverzacích můžete ostatním zasílat libovolný počet zpráv.
 • Otevírá se vám možnost odpovídat na příchozí zprávy.
 • Je možné vyhledávat mezi profily ostatních členů portálu ty, kteří splňují vaše požadavky.
 • Váš přístup ke všem stránkám a funkcím serveru Freerande.cz není prakticky ničím omezen.
 • Můžete si bez omezení prohlížet fotografie všech členů portálu včetně těch erotických.
 • Zobrazení veškerých informací o registrovaných uživatelích.
 • Možnost vybrat si z několika variant prémiových účtů.
 • Zobrazení návštěvníků vašeho profilu s možností je bez omezení oslovit.

Přehled členství

Počet kreditů Cena (platební karta) Cena (SMS) Cena (online převod)
VIP 1 měsíc 499 Kč 599 Kč
VIP 3 měsíce 999 Kč
VIP 12 měsíců 2 388 Kč 3 588 Kč

Portál Freerande.cz lze plnohodnotně využívat i ve variantě zdarma. Jestliže si však chcete pobyt na něm zpříjemnit a dostat se rychleji do povědomí ostatních uživatelů, aktivujte si prémiový účet, jehož platnost můžete zvolit 1 měsíc, 3 měsíce či 12 měsíců. Pro uhrazení můžete vybírat z platby prostřednictví SMS, bankovního převodu nebo platby kartou. Díky VIP účtu se mimo jiné zjistíte návštěvníky vašeho profilu, dozvíte se, jak jste byli ostatními hodnoceni, případně můžete navštěvovat osobní stránky ostatních členů portálu bez prozrazení vaší identity. Obrovskou výhodou je, že web se i ve variantě zdarma zobrazuje zcela bez reklam.

Funkce

 • Funkce zdarma
 • Registrace nového účtu.
 • Správa vlastního profilu bez omezení.
 • Možnost kontaktovat ostatní uživatele, každému však lze zaslat pouze jednu zprávu a vyčkat na odpověď.
 • Oslovení až 10 nových uživatelů denně zdarma po dobu 14ti dní.
 • Možnost zahrát si hru Setkání a výrazně tak zvýšit své šance při hledání partnera.
 • Hodnocení až 20 nových profilů denně po dobu 14ti dní.
 • Všem uživatelům je k dispozici kvalifikovaný tým zákaznické podpory.
 • Zobrazení uživatelů, kteří váš profil označili Lajkem a tedy vás chtějí.
 • Možnost zobrazit si všechny návštěvníky svého profilu.
 • V rámci portálu můžete jednoduše označovat sympatické profily a vkládat si je do oblíbených.
 • Nelze odpovídat na příchozí zprávy.
 • Po vložení osobní profilové fotografie se výrazně zvýší vaše šance na nalezení partnera.
 • Neomezené procházení osobních profilů ostatních uživatelů s výjimkou zobrazení jejich erotických fotografií.
 • Zobrazení několika ostrých fotografií na profilech dalších členů.
 • Vkládání členů portálu na seznam přátel.
 • Placené funkce
 • Možnost kontaktovat ostatní členy portálu několika zprávami po sobě, aniž by bylo nutno čekat na odpověď.
 • Možnost denně oslovit až 30 nových uživatelů.
 • Neomezená konverzace s ostatními členy portálu.
 • Filtrování profilů ostatních uživatelů v souladu s osobními preferencemi.
 • Máte kompletní přehled o všech registrovaných uživatelích.
 • Můžete si zobrazit návštěvníky vašeho osobního profilu.
 • Ihned vidíte, který z uživatelů si vás přidal do oblíbených a můžete mu to oplatit.
 • Zobrazení všech fotografií na profilech uživatelů, včetně těch erotických.
 • Oslovit ostatní členy portálu lze i bez vložené profilové fotografie.
 • Hodnocení až 40 unikátních uživatelských profilů denně.
 • Možnost psát a zasílat neomezený počet zpráv v konverzacích.
 • Neomezený přístup ke všem stránkám a funkcím.
 • Můžete neomezeně odpovídat i na příchozí zprávy.
 • Podmíněné vyhledávání profilů ostatních uživatelů v souladu s vašimi preferencemi.
 • Portál funguje ve všech variantách zcela bez reklam.
 • I ve VIP variantě portálu lze fungovat bez vložené profilové fotografie, s ní však máte mnohem větší šance na nalezení protějšku.

Po dobu 14 dní od registrace máte k dispozici zcela zdarma možnost využívat všech funkcí portálu Freerande.cz. Samozřejmě nemáte k dispozici plný počet oslovení členů či hodnocení jejich profilů, ale pro rozhodnutí, zda budete chtít na portálů i nadále setrvat a případně si zaregistrovat VIP členství je to plně dostačující. V rámci tohoto dočasného členství zdarma můžete každý den poslat oslovení až 10 jiným uživatelům, případně hodnotit až 20 profilů ve hře Setkání. Po vyčerpání těchto možností musíte počkat až do dalšího dne do 6 hodin ráno, kdy se načte nový budget pro další den. Obrovskou výhodou portálu Freerande.cz je, že ani v neplacené variantě se nezobrazují otravní reklamy. Výhod portálu si tak můžete naplno užít bez zbytečného obtěžování. V současné době zatím neexistuje pro portál Freerande.cz aplikace pro mobilní zařízení, i desktopovou verzi lze však na zařízení menšího formátu velice dobře používat. Jak již bylo zmíněno server lze využívat po omezenou dobu poměrně plnohodnotně i zdarma, pro pozdější využití je ale potřeba registrovat se do VIP členství. Ceny za něj se ve srovnání s ostatními podobně zaměřenými weby v české rybníčku pohybují na hranici vyššího průměru.

Celkové výsledky hodnocení

Naše hodnocení
Typ seznamování Sex
Cena členství od 499 Kč
Placené členství Ano
Automatické prodloužení členství Ano
Výhody premium členství Možnost denně oslovit až 30 nových uživatelů, Neomezená konverzace s ostatními členy portálu, Kompletní přehled o všech registrovaných uživatelích, Portál funguje ve všech variantách zcela bez reklam
Vědecká metoda seznamování Ne
Manuální schvalování profilů Ne
Veřejné profily Ne
Počet uživatelů 800K+
Partnerský vztah Svobodní, zadaní
Mobilní aplikace Ne
Zákaznická podpora Online
Registrace
Počet kreditů Cena (platební karta) Cena (SMS) Cena (online převod)
VIP 1 měsíc 499 Kč 599 Kč
VIP 3 měsíce 999 Kč
VIP 12 měsíců 2 388 Kč 3 588 Kč
profile

Lucie Fisher

Průměrné hodnocení: 1 z 5

Závěrečné hodnocení

Portál Freerande.cz je zaměřen všechny věkové kategorie, registrují se na něj však všechny ročníky mužů i žen, které preferují nezávazný flirt, hledání partnera za účelem sexu, zábavné chatování a nezávislost. Hledat na něm však můžete i trvalý vážný nebo milenecký vztah. Na portál se mohou registrovat uživatelé od 18 let, což znamená, že od jeho členů můžete očekávat zralou dospělost. Uživatelská základna čítá dle zveřejněných statistik více než 800 tisíc lidí a z hlediska pohlaví převažují muži. Server tuto nevyváženost nekompenzuje výhodami pro ženy, jak je zvykem u portálů podobného ražení. Po omezenou dobu lze server Freerande.cz využívat zcela bezplatně bez zásadního omezení. Po jejím uplynutí je však potřeba pro možnost aktivního setrvání registrovat prémiové členství.

Jestliže se chcete od počátku registrovat jako VIP člen, nabídne vám server všechny svoje výhody bez omezení. Budete moci oslovit větší počet uživatelů denně, hodnotit větší množství profilů či získat neomezený přístup ke všem stránkám a funkcím. U prémiových účtů lze volit z několika variant členství. Nejvýhodnější je samozřejmě to nejdelší, které trvá 12 měsíců. Nejste-li si jisti, zda se na portálu chcete uvázat na delší dobu, můžete zvolit testovací měsíční variantu.

Na závěr můžeme říci, že server Freerande.cz patří k portálům zaměřeným na hledání partnera s velmi rozsáhlou uživatelskou základnou. Pomohl již celé řadě lidí nalézt kamarády, přátele, trvalého partnera, ale především milence, nezávazný vztah a flirt. Výhodou je možnost vyzkoušet si po časově omezenou dobu většinu jeho funkcionalit zcela zdarma a až poté se rozhodnout, zda na něm chcete setrvat.

Další recenze

profile image

Singles 50

Seznamka pro vážný vztah 40+

Exkluzivní seznamka pro nezadané ve věku nad 40 let.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
256k+

Uživatelů

40+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Academic Singles

Seznamka pro vážný vztah 25+

Prémiová seznamka na úrovni nejen pro vysokoškolsky vzdělané.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
24k+

Uživatelů

25+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme

profile image

Elitedate.cz

Seznamka pro vážný vztah 20+

Elitní seznamka pro náročné, kteří hledají vážnou známost.
Přečíst celou recenzi

Přejít na registraci
150k+

Uživatelů

20+

ideální věk

Vážný vztah

doporučujeme